3 powody, dla których warto dołączyć do unii kredytowej

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Być może dlatego, że pod wieloma względami spółdzielcze kasy pożyczkowe wypadają korzystnie w porównaniu z bankami.

Po pierwsze, jaka jest różnica? W przeciwieństwie do banku, kasy pożyczkowe to niekomercyjna spółdzielnia finansowa, której właścicielami są jej członkowie. Członkowie wpłacają do puli depozytów unii kredytowej i uzyskują dostęp do jej usług finansowych, takich jak pożyczki.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe są różnej wielkości, od gigantów, takich jak Navy Federal, z ponad sześcioma milionami członków i prawie 300 oddziałami, po lokalne, które liczą się w dziesiątkach.

Choć niegdyś stosunkowo ograniczona oferta, dzisiejsze spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują wiele takich samych usług jak banki, w tym rachunki czekowe i oszczędnościowe, certyfikaty depozytowe, kredyty hipoteczne i pożyczki samochodowe i wiele innych. Niektóre z nich zajmują się teraz również pożyczkami dla firm.

Podobnie jak w przypadku banków, depozyty spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych są z reguły ubezpieczone na szczeblu federalnym. Podczas gdy banki mają za sobą Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), spółdzielcze kasy pożyczkowe mają fundusz ubezpieczenia udziałów National Credit Union Share (NCUSIF). Obie agencje pokrywają do 250 000 USD na deponenta na instytucję. Jeśli masz więcej do zdeponowania, możesz rozłożyć swoje rachunki między kilka spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych lub inaczej zorganizować własność swoich rachunków. Na przykład, możesz mieć jedno konto właściciela i konto wspólne w tej samej instytucji, z których każde otrzyma 250 000 dolarów pokrycia.

Możesz mieć więcej do powiedzeniaW przeciwieństwie do typowych klientów banków, członkowie kas są właścicielami i jako tacy mogą mieć pewien wpływ na przebieg operacji. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych i bardziej lokalnych spółdzielczych kas pożyczkowych. Członkowie co roku głosują, aby wybrać radę nadzorczą składającą się z ochotników, która będzie nadzorować bieżące zarządzanie unii kredytowej.

Możesz uzyskać lepsze cenyPo części ze względu na zwykle niższe koszty ogólne spółdzielcze kasy pożyczkowe są często w stanie pobierać niższe opłaty od pożyczek i oferować wyższe oprocentowanie depozytów. Niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują również karty kredytowe po korzystnych cenach w porównaniu z resztą rynku.

Możesz zarobić dywidendęJedyną korzyścią dla kasy jest możliwość otrzymania dywidendy, jeśli jej inwestycje przyniosły dobre wyniki w ciągu roku. Z drugiej strony spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą mieć mniejszy zasięg geograficzny niż ich konkurenci w dużych bankach, co utrudnia na przykład znalezienie bankomatu, z którego można skorzystać w odległym mieście bez dodatkowych opłat. Jeśli więc dużo podróżujesz i często biegasz do bankomatu, najlepszym rozwiązaniem może być jedna z większych spółdzielczych kas pożyczkowych z krajową siecią.

Jak dołączyć do jednegoNiestety nie można po prostu wejść do żadnej unii kredytowej i otworzyć konta. Jako organizacje zwolnione z podatku (inny powód, dla którego czasami mogą oferować lepsze stawki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są prawnie zobowiązane do ograniczenia swojego członkostwa ze względu na lokalizację, zawód, wyznanie lub stowarzyszenie braterskie).

Jednak kilka głównych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oferuje proste obejścia bariery członkostwa. Na przykład Pentagon Federal Credit Union (lub PenFed) pozwala ci uzyskać „więź stowarzyszenia, która prawnie określa jej członkostwo, poprzez dołączenie do uczestniczącej organizacji charytatywnej. Jednorazowa wpłata na rzecz Voices for America’s Troops lub National Military Family Association (odpowiednio 14 USD i 17 USD) uprawnia Cię do przystąpienia.

Aby znaleźć lokalną spółkę kredytową, sprawdź, czy Twoja firma ma taką dla swoich pracowników. Większość spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych pozwala również na dołączenie krewnym istniejących członków, więc zapytaj swoich bliskich, czy należą do jednego z nich. Wymagany stopień pokrewieństwa może być różny, ale często ogranicza się do rodziców, dzieci, rodzeństwa, małżonków, wnuków lub dziadków. Więc jeśli jesteś czternastym kuzynem dwukrotnie usuniętym, być może będziesz musiał szukać gdzie indziej. Inne miejsca, które należy sprawdzić, to miejsce kultu, a nawet sąsiedzi, którzy mogą znać wspólnotową spółdzielczą kasę kredytową obsługującą Twój region. Jeśli jesteś nowy w mieście lub zaczynasz od zera, National Credit Union Association oferuje porady dotyczące znalezienia unii kredytowej w Twojej okolicy na swojej stronie internetowej MyCreditUnion.gov.

Brian jest współzałożycielem ValuePenguin. Wcześniej pracował w branży usług finansowych jako Associate w NASDAQ OMX oraz jako analityk ryzyka w Avenue Capital Group.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy