Co musisz wiedzieć o numerze CVV swojej karty kredytowej

17 lutego 2021

Dokonując zakupu online lub przez telefon, zauważysz, że numer karty kredytowej i data jej ważności to nie jedyne potrzebne informacje. Istnieje funkcja bezpieczeństwa zwana CVV lub kod weryfikacyjny karty, której sprzedawca będzie wymagał w celu przetworzenia transakcji. Oto, jak znaleźć swój kod CVV i dlaczego jest to takie ważne.

Co oznacza CVV?

CVV oznacza „wartość weryfikacji karty. Jest to trzy- lub czterocyfrowa liczba, którą można znaleźć na większości kart debetowych i kredytowych.

W branży istnieje kilka innych skrótów określających tę funkcję zabezpieczeń.

Wystawca definicji akronimu

Cel CVV

Odkąd technologia kart chipowych zdołała ostro ograniczyć oszustwa związane z fizycznymi kartami, przestępcy przenieśli się na świat cyfrowy. Tworzenie fałszywych kart ustąpiło miejsca kradzieży informacji online. Wprowadź kod CVV, którego banki i wydawcy kart kredytowych używają do ograniczania nieuczciwych transakcji cyfrowych.

Istnieją dwa CVV powiązane z większością kart debetowych lub kredytowych. Pierwsza jest zakodowana na pasku magnetycznym używanym do transakcji osobistych; druga jest widoczna na karcie. To jest ten, który musisz podać przy zakupie online.

Wykwalifikowani hakerzy mogą stosunkowo łatwo uzyskać dostęp do numerów kart kredytowych i dat ich wygaśnięcia, jednak CVV są znacznie trudniejsze do wyśledzenia. Wynika to w dużej mierze z przepisów branżowych. Zgodnie ze standardami PCI (Payment Card Industry), handlowcy mogą przechowywać numer Twojej karty kredytowej i datę jej ważności, ale nie mogą przechowywać Twojego CVV. Tak więc, chociaż możesz nie chcieć wprowadzać numeru dla każdej transakcji online, konieczność zrobienia tego zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Gdzie mogę znaleźć CVV?

Znalezienie CVV zależy od typu posiadanej karty. W przypadku kart Visa, Mastercard i Discover trzycyfrowy kod znajduje się z tyłu, zwykle wewnątrz lub tuż nad paskiem podpisu. American Express działa inaczej, umieszczając czterocyfrowy kod CVV z przodu, nad logo Amex.

Czy istnieje różnica między CVV a kodem PIN?

Kod PIN to utworzony przez użytkownika „osobisty numer identyfikacyjny. W większości przypadków kod PIN składa się z czterech cyfr, chociaż niektóre banki wymagają dłuższych numerów. Karty kredytowe używają kodów PIN do zaliczek gotówkowych, podczas gdy karty debetowe używają ich do wypłaty gotówki lub zainicjowania zakupu. Żaden z tych kodów PIN nie jest taki sam jak kod CVV.

CVV są generowane automatycznie przez wydawcę karty kredytowej i drukowane na karcie. Chociaż bank może początkowo podać kod PIN podczas wydawania karty debetowej lub kredytowej, jest to tylko tymczasowe. W większości przypadków będziesz musiał zmienić go na wyznaczony przez siebie numer. Nie masz takiej kontroli nad CVV.

Czy nowa karta ma nowy kod CVV?

Ze względów bezpieczeństwa żadne dwie karty nie mają tego samego CVV. Jeśli zarejestrujesz nową kartę kredytową lub zastąpisz istniejącą, otrzymasz nowy kod; to samo dotyczy sytuacji, gdy Twoja obecna karta straci ważność i otrzymasz nową. Nawet jeśli numer Twojej karty kredytowej jest dokładnie taki sam, nadal będziesz mieć inny numer CVV.

Jak generowane są CVV?

Jak się okazuje, CVV nie są przypadkowymi liczbami trzy- lub czterocyfrowymi. Banki generują je raczej przy użyciu czterech informacji: podstawowego numeru konta, czterocyfrowej daty ważności, pary kluczy DES (Data Encryption Standard) i trzycyfrowego kodu usługi. Z oczywistych względów dokładne algorytmy używane są nieznane.

Jak mogę chronić swój CVV?

Aby nie stać się ofiarą oszustwa związanego z kartami kredytowymi, należy chronić swój kod CVV jak każdą inną ważną informację finansową. Oto siedem prostych sposobów, aby zapobiec wpadnięciu CVV w niepowołane ręce.

  • Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe na swoim komputerze. Spowoduje to skanowanie w poszukiwaniu wirusów, oprogramowania do rejestrowania klawiatury i innych narzędzi wykorzystywanych przez hakerów do kradzieży danych osobowych.
  • Chroń swoją domową sieć Wi-Fi hasłem. Jeśli tego nie zrobisz, każdy w zasięgu może się połączyć, monitorować ruch internetowy i śledzić wszelkie wysyłane informacje. Wprowadzaj dane swojej karty kredytowej tylko w zaufanych witrynach. Unikaj stron internetowych bez „https: w adresie; to samo dotyczy tych, które nie pokazują kłódki SSL w oknie przeglądarki. Korzystaj z VPN podczas przeglądania poza domem. Chociaż w domu może to być przesada, podczas podróży lub korzystania z publicznej sieci Wi-Fi należy używać oprogramowania VPN, aby chronić swoje dane osobowe. Nie udostępniaj zdjęć swojej karty kredytowej znajomym ani w mediach społecznościowych. Ktoś może dokonać nieautoryzowanych zakupów przy użyciu danych Twojej karty. Ignoruj ​​niechciane prośby o podanie danych osobowych. Jeśli ktoś poprosi o informacje o Twojej karcie kredytowej przez telefon lub e-mail, zapytaj, dlaczego ich potrzebują. Jeśli wrażliwe informacje finansowe muszą być przesyłane w ten sposób, generalnie lepiej jest zainicjować interakcję. Regularnie sprawdzaj aktywność na koncie. Przejrzyj swoje transakcje online lub gdy wyciąg zostanie wysłany pocztą, aby upewnić się, że zatwierdziłeś każdą z nich. Jeśli jest opłata, której nie rozpoznajesz, natychmiast skontaktuj się z bankiem. Możesz potrzebować nowej karty.Karty chipowe EMV i dynamiczne CVV

    Banki i akceptanci zwiększyli bezpieczeństwo transakcji osobistych, wprowadzając chipowe karty debetowe i kredytowe. Technologia ta umożliwia zmianę wewnętrznego kodu za każdym razem, gdy odczytywana jest karta, co jest ogromnym ulepszeniem paska magnetycznego. Nic dziwnego, że było to bardzo skuteczne w ograniczaniu oszukańczej działalności.

    Ale co z transakcjami CNP (bez karty), takimi jak transakcje online lub telefoniczne? Oczywiście fizyczny chip nie będzie pomocny; dlatego na Twojej karcie znajduje się CVV. Jednak najbardziej wykwalifikowani przestępcy mogą czasami uzyskać dostęp do CVV, mimo że handlowcy nie mogą ich przechowywać w postaci cyfrowej.

    Proponowane rozwiązanie tego problemu nazywa się „dynamicznym CVV, ponieważ pozwoliłoby drukowanemu kodowi zmieniać się w ustalonych odstępach czasu. Stałoby się to na miniaturowym ekranie zasilanym baterią litową z tyłu karty. Może się to wydawać gwarantowanym sukcesem, ale chociaż technologia ma wyraźne zalety, nie jest idealna. Wybór częstotliwości zmiany kodu wiąże się z pewnymi trudnościami, a produkcja kart prawdopodobnie byłaby od czterech do pięciu razy droższa niż w obecnych modelach. To powiedziawszy, oszczędności związane z oszustwami mogą więcej niż zrekompensować zwiększone koszty produkcji.

    W związku z tym opracowano inne metody generowania dynamicznych CVV, ale żadna nie doczekała się jeszcze powszechnego wdrożenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy