Co to jest fundusz rynku pieniężnego?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chodzi

Kiedy idziesz na zakupy do supermarketu, w sklepie są rzeczy, które są dla Ciebie dobre, a także takie niezdrowe jedzenie, które zgnije ci zęby. Inwestowanie na giełdzie przebiega w ten sam sposób – są dobre i złe inwestycje. Jednym z rodzajów inwestycji, które możesz znaleźć na półkach, jest coś, co nazywa się „funduszami rynku pieniężnego.

Fundusze rynku pieniężnego (czasami nazywane „funduszami inwestycyjnymi rynku pieniężnego) zyskały na popularności na przestrzeni lat, a ponad 5 bilionów dolarów jest zarządzanych w setkach różnych funduszy rynku pieniężnego. 1 To dużo pieniędzy!

Fundusze rynku pieniężnego są postrzegane w świecie inwestowania jako rodzaj mało ryzykownej i nisko opłacalnej alternatywy dla inwestowania w akcje – szczególnie dla inwestorów szukających tylko miejsca do zaparkowania swoich pieniędzy lub ochrony oszczędności emerytalnych, gdy zbliżają się do emerytury. Ale czy powinny mieć miejsce w twoim planie finansowym, czy może lepiej zainwestować swoje zarobione pieniądze w innym miejscu? Zanurzmy się od razu!

Co to są fundusze rynku pieniężnego?

Fundusz rynku pieniężnego to po prostu rodzaj funduszu wspólnego inwestowania w „krótkoterminowe dłużne papiery wartościowe, co jest po prostu wymyślnym terminem na pieniądze pożyczane rządom, korporacjom i bankom, które mają zwrócić inwestorom za mniej niż rok, plus odsetki. W tym przypadku to Ty jesteś pożyczkodawcą, a oni pożyczkobiorcą.

Bądź pewny swojej emerytury. Już dziś znajdź specjalistę od inwestowania w swojej okolicy.

Zanim jednak zajdziemy za daleko, oto ważna uwaga: fundusze rynku pieniężnego to nie to samo, co rachunki rynku pieniężnego . Rachunki rynku pieniężnego to w zasadzie rachunki oszczędnościowe oferowane przez bank lub spółdzielcze kasy pożyczkowe, podczas gdy fundusze rynku pieniężnego to inwestycje. Duża różnica!

Jak działają fundusze rynku pieniężnego?

Podobnie jak większość innych funduszy inwestycyjnych, inwestorzy łączą swoje pieniądze, aby w coś zainwestować. Z wyjątkiem tego przypadku inwestorzy ci nie inwestują w akcje. Zamiast tego inwestują w instrumenty dłużne sprzedawane przez rządy, firmy, a czasem banki, które pozwalają tym podmiotom pożyczać pieniądze na krótki okres.

Fundusze rynku pieniężnego należą do rodziny inwestycji o stałym dochodzie, co oznacza, że ​​zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać inwestorom stały, regularny strumień dochodów w postaci płatności odsetek.

Możesz kupić fundusze rynku pieniężnego od firm maklerskich lub bezpośrednio przez bank, który je sprzedaje. W zależności od rodzaju funduszu może być konieczne wpłacenie pewnego rodzaju minimalnego depozytu – od kilkuset dolarów do 5000 dolarów – tylko po to, aby zacząć kupować fundusze rynku pieniężnego. Ale jest kilka firm brokerskich, które pozwolą Ci zacząć bez minimalnego depozytu.

Oto niektóre z głównych cech funduszy rynku pieniężnego, o których należy pamiętać:

  • Fundusze rynku pieniężnego to inwestycje o stosunkowo niskim ryzyku.

Fundusze rynku pieniężnego są uważane za „bezpieczne inwestycje, ponieważ pożyczki te są wymagalne w bardzo krótkim czasie – zwykle 90 dni lub mniej. W skali ryzyka są one mniej ryzykowne niż inwestowanie w akcje, ale bardziej ryzykowne niż umieszczanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

  • Fundusze rynku pieniężnego są wysoce płynne.

Oznacza to, że inwestycje w ramach funduszu rynku pieniężnego można szybko zamienić na gotówkę, do której możesz łatwo dostać się z konta.

  • Fundusze rynku pieniężnego mają nieco lepsze zwroty niż konta oszczędnościowe.

Ale mój największy problem z funduszami rynku pieniężnego? Ich występ! Prawdopodobnie możesz spodziewać się około 2–3% zwrotu z funduszu rynku pieniężnego. To może być lepsze niż zwroty, które znajdziesz na koncie oszczędnościowym, ale nie ma o czym pisać. Plus, to przed opłatami i wydatkami związanymi z funduszem rynku pieniężnego, które jeszcze bardziej obniżają Twoje zyski. A tego rodzaju zwroty na pewno nie wystarczą, aby zaoszczędzić na emeryturę (więcej o tym za chwilę).

Jakie są różne typy funduszy rynku pieniężnego?

Istnieje wiele różnych typów funduszy rynku pieniężnego, ale możemy je zasadniczo sprowadzić do trzech kategorii: fundusze podstawowe, fundusze rządowe i skarbowe oraz fundusze zwolnione z podatku (lub gminne). Przełammy każdą z nich naprawdę szybko:

  1. Fundusze Prime to fundusze rynku pieniężnego, które są zwykle inwestowane w papiery dłużne przedsiębiorstw (czasami określa się to jako „papiery komercyjne). Tłumaczenie? Inwestorzy pożyczają pieniądze firmom należącym do funduszu i obiecują, że szybko Ci zwrócą – plus niewielkie odsetki za Twoje kłopoty.
  1. Fundusze rządowe i skarbowe są zwykle inwestowane w takie rzeczy, jak obligacje skarbowe lub inne dłużne papiery wartościowe wspierane przez rząd, które są wykorzystywane do zbierania pieniędzy na wydatki rządowe. Nie martw się, obiecują, że ci też zwrócą.
  1. Fundusze zwolnione z podatku często nazywane funduszami gminnymi, są unikalne dla obligacji prime i rządowych / skarbowych, ponieważ zarobione pieniądze są wolne od amerykańskiego federalnego podatku dochodowego (a w niektórych przypadkach również od podatków stanowych). Fundusze te są zwykle inwestowane w obligacje komunalne, które stanowią zbiórkę pieniędzy dla samorządów.

Czy warto inwestować w fundusze rynku pieniężnego?

Krótka odpowiedź: absolutnie nie! Dlatego:

Po pierwsze, są straszne dla długoterminowego inwestowania. Pamiętasz te słabe 2-3% zwroty? To nie jest wystarczająco dobre, aby pomóc Ci osiągnąć cele emerytalne! Dlatego. Koszt rzeczy zawsze rośnie – zwykle około 2-3% każdego roku. Nazywa się to inflacją i musisz inwestować w tempie wyższym niż inflacja.

Większość inwestorów kupujących fundusze rynku pieniężnego robi to, ponieważ chcą uzyskać nieco lepszy zwrot z inwestycji niż rachunek oszczędnościowy o wysokim dochodzie. . . ale „bezpieczny nie oznacza, że ​​fundusze rynku pieniężnego są pewne.

Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Jeden z najpopularniejszych funduszy rynku pieniężnego upadł, a inwestorzy stracili pieniądze. 2 A kiedy koronawirus uderzył w Stany Zjednoczone w 2020 r., Całkowita wartość funduszy rynku pieniężnego, które kupują kredyty korporacyjne, spadła o 120 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​15% wszystkich pieniędzy zgromadzonych w funduszach rynku pieniężnego zostało zniszczonych. 3

Więc jeśli szukasz tylko miejsca do zaparkowania pieniędzy lub oszczędzasz na krótkoterminowy cel finansowy – pomyśl mniej niż pięć lat – lepiej odłożyć te pieniądze na konto rynku pieniężnego niż na fundusz rynku pieniężnego . Jasne, nie uzyskujesz wysokiej stopy zwrotu, ale unikasz również ryzyka radzenia sobie z tego rodzaju zmiennością na rynku w krótkim okresie.

Jest lepszy sposób na inwestowanie

Jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę, polecam zainwestowanie 15% dochodu brutto w dobrze rosnące fundusze powiernicze na kontach emerytalnych korzystających z podatków, takich jak 401 (k) i Roth IRA.

Ale słuchaj, nigdy nie powinieneś inwestować w coś, czego nie rozumiesz. Dlatego zawsze uważam, że dobrym pomysłem jest współpraca z profesjonalistą od inwestycji, który może usiąść z Tobą i nauczyć Cię wszystkich tajników inwestowania. W ten sposób możesz być pewny decyzji, które podejmujesz za swoje pieniądze!

Nie masz specjalisty od inwestycji? Nasz program SmartVestor pomoże Ci znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, który pomoże Ci rozpocząć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy