Co to jest numer CCV / CVV i gdzie go znaleźć na karcie kredytowej

Co to jest numer CCV / CVV i gdzie go znaleźć na karcie kredytowej
16 października 2020
CCV to nowy schemat uwierzytelniania stworzony przez firmy obsługujące karty kredytowe w celu dalszych wysiłków na rzecz ograniczenia oszustw w transakcjach internetowych. Polega na wymaganiu od posiadacza karty wpisania numeru CCV w czasie transakcji w celu sprawdzenia, czy karta jest pod ręką.
Visa i MasterCard: ten numer jest wydrukowany na Twoich kartach w obszarze podpisu na odwrocie karty. (Są to ostatnie 3 cyfry PO numerze karty kredytowej w obszarze podpisu karty).

Numer CCV / CVV / CVV2 zwiększa ochronę przed oszustwami i pomaga zweryfikować dwie rzeczy:

  • Klient posiada kartę kredytową.
  • Numer karty kredytowej jest ważny

Pomagając w zapobieganiu oszustwom związanym z kartami kredytowymi, numer CCV / CVV / CVV2 obniża koszty dla wszystkich.

Główny cel numeru CCV / CVV na karcie kredytowej

W przypadku każdej transakcji dokonywanej za pomocą karty kredytowej lub debetowej do zakończenia transakcji wymagany jest unikalny 3-cyfrowy / 4-cyfrowy kod CCV / CVV. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ważny jest numer CCV / CVV? Numer CVV to skrót od wartości weryfikacyjnej karty. Jest wymagany do realizacji transakcji przy użyciu kart, ale jednocześnie zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed oszustwami.

Do czego służy numer CCV / CVV?

Wszystkie instytucje finansowe, które wydają karty kredytowe lub debetowe, opracowały system, w którym każda karta posiada unikalny kod CCV / CVV. Ten kod jest wymagany do realizacji wszelkich transakcji pieniężnych, które są przeprowadzane przy użyciu karty. Numer CCV / CVV różni się od numeru PIN, który jest jak hasło do realizacji transakcji kartą. Numer CVV znajduje się na odwrocie karty na pasku magnetycznym. Sprawdza, czy karta jest fizycznie dostępna u osoby używającej jej podczas transakcji.

CCV / CVV chroni Cię przed oszustwami

Karty debetowe i kredytowe są używane głównie do transakcji online lub innych wirtualnych bram płatniczych. Portale te nie mogą zapisywać żadnych informacji o numerze CCV / CVV posiadacza karty, ponieważ jest to niezgodne ze standardami bezpieczeństwa danych w branży kart płatniczych. Dlatego nawet jeśli sprzedawca ma wszystkie inne szczegóły dotyczące Twojej karty, nie może uzyskać dostępu do CCV / CVV. Uniemożliwia to nikomu niewłaściwe wykorzystanie danych karty. Jeśli więc dojdzie do naruszenia bezpieczeństwa danych firmy wydającej kartę kredytową, CCV / CVV nie będzie przechowywane w bazach danych. Uniemożliwia to korzystanie z karty kredytowej do transakcji bez numeru CCV / CVV.

Czy CVV ma jakieś wady?

Jedyną wadą jest to, że jeśli karta kredytowa jest całkowicie zduplikowana z paskiem magnetycznym, a oszust ma również dostęp do Twojego kodu CCV CVV, karta może być łatwo nadużywana.

Teraz, gdy wiesz już o roli, jaką CCV / CVV / CVV2 odgrywa na karcie kredytowej, udostępnij te informacje innym osobom, aby chronić ludzi przed oszustwem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy