Czy kwalifikuję się do pożyczki PPP?

Czy kwalifikuję się do pożyczki PPP?
16 października 2020

Owen Yin i Brian Miura-Wong, 2 września 2020 r

Uwaga redaktora: PPP jest obecnie zamknięty. Zarówno Demokraci, jak i Republikanie popierają kolejną rundę finansowania PPP, co daje obiecującą nową rundę finansowania. Przeczytaj więcej w naszym rozbiciu na dwa omawiane projekty ustaw.

Większość małych firm powinna kwalifikować się do programu ochrony czeków.

Jeśli Twoja firma ma siedzibę w USA, zatrudnia 500 pracowników lub mniej, a Twoja firma jest dotknięta finansowo przez COVID-19, powinieneś kwalifikować się do pożyczki PPP.

Chociaż PPP jest przeznaczone dla wszystkich małych firm – od jednoosobowych właścicieli po korporacje C – istnieją ograniczenia i wymagania, które ostatecznie mogą Cię zdyskwalifikować.

Ogólne dyskwalifikacje

Jeśli którekolwiek z tych stwierdzeń dotyczy Twojej firmy, nie kwalifikujesz się do PPP.

 • Nie byłeś w pracy 15 lutego lub wcześniej
 • Zatrudniasz pracowników domowych, takich jak nianie lub gospodynie (to nie jest uważane za biznes)
 • Właściciel co najmniej 20% jest zaangażowany w wymiar sprawiedliwości (osadzony w więzieniu, w okresie zawieszenia lub warunkowego zwolnienia) lub został skazany za przestępstwo w ciągu ostatnich pięciu lat
 • Ty lub jakakolwiek firma należąca lub kontrolowana przez Ciebie lub któregokolwiek z Twoich właścicieli ma zaległości w spłacie pożyczki z SBA lub jakiejkolwiek innej agencji federalnej w ciągu ostatnich siedmiu lat
 • Ty lub Twoja firma jesteście w stanie upadłości lub jest w trakcie postępowania upadłościowego
 • Jesteś urzędnikiem lub kluczowym pracownikiem pożyczkodawcy, u którego składasz wniosek, lub jesteś jego bliskim krewnym. Możesz ubiegać się o PPP u niezrzeszonego pożyczkodawcy
 • Twoja firma jest funduszem hedgingowym lub firmą private equity
 • Prowadzisz działalność w branży, która generalnie nie kwalifikuje się do pożyczek SBA 7 (a), na przykład spekulacje lub dystrybucja wielokrotnej sprzedaży

Niezależni wykonawcy

Aby ubiegać się o PPP, będziesz potrzebować gotowego do opodatkowania Załącznika C 2019 z osobistego zeznania podatkowego na formularzu 1040. Chociaż nie trzeba go wypełniać, musi być kompletny i dokładny, więc wszystkie formularze 1099-MISC będą potrzebne do wypełnienia harmonogramu C.

Musisz zgłosić zysk netto w swoim harmonogramie C w 2019 r.

Jeśli nie masz harmonogramu C na rok 2019, ponieważ Twoja firma nie działała w 2019 r., Zostaniesz poproszony o wypełnienie harmonogramu C na styczeń i luty 2020 r., Który dokładnie odzwierciedla przychody i wydatki Twojej firmy.

Wyłączni właściciele i jednoosobowe spółki LLC

Będziesz potrzebował gotowego do opodatkowania harmonogramu C 2019 z osobistego zeznania podatkowego. Nie trzeba go składać, ale musi być kompletny i dokładny.

Musisz zgłosić zysk netto w swoim harmonogramie C w 2019 r.

Jeśli masz również pracowników na liście płac, nie potrzebujesz zysku netto, ale musisz mieć formularze podatkowe od wynagrodzeń 940 i 941/944 na 2019 rok.

Związki partnerskie

Osoby fizyczne nie powinny składać oddzielnych wniosków, a jedynie jeden wniosek PPP w imieniu partnerstwa.

Jeśli masz również pracowników na liście płac, powinieneś mieć formularze podatkowe od wynagrodzeń 940 i 941/944 na rok 2019. Wytyczne SBA zezwalają na zapisy procesora płac zawierające równoważne informacje o podatku od wynagrodzeń, ale pożyczkodawca może ich nie zaakceptować.

S korporacje

Tylko korpus S posiadający listę płac kwalifikuje się do PPP. Jeśli otrzymałeś wynagrodzenie tylko w drodze losowań lub wypłat właściciela i nie zapłaciłeś podatku od wynagrodzeń, nie masz żadnych kosztów wynagrodzeń do zgłoszenia, a PPP nie jest dla Ciebie odpowiednie.

Jeśli masz również pracowników na liście płac, powinieneś mieć formularze podatkowe od wynagrodzeń 940 i 941/944 na rok 2019. Wytyczne SBA zezwalają na zapisy procesora płac zawierające równoważne informacje o podatku od wynagrodzeń, ale pożyczkodawca może ich nie zaakceptować.

Korporacje C.

Tylko korpus C posiadający listę płac kwalifikuje się do PPP. Jeśli otrzymałeś wynagrodzenie tylko z losowań lub wypłat właściciela i nie zapłaciłeś podatku od wynagrodzeń, nie masz żadnych kosztów wynagrodzeń do zgłoszenia, a PPP nie jest dla Ciebie odpowiednie.

Jeśli masz również pracowników na liście płac, powinieneś mieć formularze podatkowe od wynagrodzeń 940 i 941/944 na rok 2019. Wytyczne SBA zezwalają na zapisy procesora płac zawierające równoważne informacje o podatku od wynagrodzeń, ale pożyczkodawca może ich nie zaakceptować.

Organizacje non-profit

Aby zakwalifikować się do PPP, musisz mieć listę płac w 2019 r. Organizacje wyznaniowe powinny również zapoznać się z wytycznymi SBA dotyczącymi kwalifikowalności.

Jak ubiegać się o PPP

Obecnie PPP jest zamknięte. Przy wsparciu dwustronnym istnieją oznaki, że kolejna runda finansowania pojawi się w przyszłej ustawie o pomocy. Możesz przeczytać nasze podsumowanie tego, co jest omawiane tutaj.

Myślę, że jestem zdyskwalifikowany. Co jeszcze mogę zrobić?

Istnieje wiele innych opcji finansowania! Poniżej możesz sprawdzić niektóre opcje.

Ostatnia uwaga: wszystkie firmy są wyjątkowe i możliwe, że ten artykuł nie w pełni opisał Twoją sytuację. Jeśli Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana, zdecydowanie zalecamy konsultację z CPA lub pożyczkodawcą.

Poznaj alternatywne finansowanie

Jeśli nie kwalifikujesz się do PPP, ale nadal potrzebujesz przepływu środków pieniężnych, aby kontynuować swoją działalność, zapoznaj się z poniższymi zasobami.

Wsparcie ze strony rządu

Ulga podatkowa zatrzymana dla pracowników

Możesz kwalifikować się do ulg podatkowych od wynagrodzeń, jeśli utrzymujesz swoich pracowników na liście płac, jeśli zapłaciłeś zwolnienie chorobowe związane z COVID-19 dla pracowników lub jeśli musiałeś zawiesić działalność.

Pożyczka Express Bridge

Możesz pożyczyć do 25 000 USD na cele związane z katastrofą od pożyczkodawcy, z którym masz istniejące relacje bankowe.

Wsparcie ze strony dużych firm

Wiele dużych firm zintensyfikowało działania i fundusze dla małych firm dotkniętych COVID-19.

Program grantów Facebook dla małych firm

Facebook zapewnia dotacje gotówkowe i kredyty reklamowe małym firmom zatrudniającym od 2 do 50 pracowników.

Aplikacje będą dostępne dla miast w sposób ciągły. Odwiedź witrynę, aby sprawdzić, czy jest otwarta dla Twojego miasta

Musi to być firma nastawiona na zysk, która działa na rynku od ponad roku

Kredyty reklamowe Google dla małych i średnich firm

Google zapewnia kredyty reklamowe małym i średnim firmom, które reklamowały się w Google w 2019 r. Kredyty zostaną dodane automatycznie.

Wsparcie regionalne

Istnieje wiele specyficznych dla regionu wsparcia i zasobów oferujących finansowanie awaryjne. Poszukaj programów pomocy w lokalnej izbie handlowej, biurze rozwoju gospodarczego lub organizacji non-profit.

Wsparcie dla Twojej branży

Twoja organizacja branżowa może zaoferować dotacje i specjalistyczne wsparcie. Oto kilka aktywnych źródeł finansowania:

CERF + wzywanie pomocy

Do 3000 USD w postaci dotacji dla uznanych artystów zajmujących się rzemiosłem.

Wsparcie dla osób samozatrudnionych

Federal Stimulus Checks

Rząd federalny zapewnia uprawnionym osobom do 1200 dolarów. Status płatności możesz sprawdzić w witrynie IRS Get My Payment.

Pomoc dla bezrobotnych w przypadku pandemii

Osoby samozatrudnione i niezależni wykonawcy kwalifikują się do zasiłku dla bezrobotnych, jeśli uznają, że są bezrobotni, częściowo bezrobotni lub niezdolni do pracy z powodu COVID-19. Aby złożyć wniosek, odwiedź witrynę Departamentu Pracy swojego stanu.

Prywatni pożyczkodawcy

Banki, sprzedawcy i inni prywatni pożyczkodawcy mogą oferować linie kredytowe lub inne opcje pożyczkowe. Ale warunki nie będą tak korzystne jak PPP i EIDL. Jeszcze jedno: niektóre z poniższych ofert mogły ulec zmianie z powodu COVID-19.

Tradycyjne pożyczki bankowe

Zebraliśmy naszą rekomendację dotyczącą najlepszych kredytów bankowych dla małych firm w 2020 roku.

Biznesowa linia kredytowa

Linia kredytowa jest bardziej elastyczna niż pożyczka bankowa i zwykle też tańsza. Oto nasze rekomendacje najlepszych linii biznesowych w 2020 roku.

Biznesowa karta kredytowa

Korzystanie z karty kredytowej w celu upowszechnienia biznesu jest zwykle złym pomysłem. Jednak niektóre biznesowe karty kredytowe oferują 0% odsetek w pierwszym roku. Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi najlepszych firmowych kart kredytowych, aby sprawdzić, czy któreś z nich odpowiadają Twoim potrzebom.

Więcej zasobów PPP

 • Zmiany kwalifikowalności do PPP i historii kryminalnej
 • Czy mogę otrzymać pożyczkę PPP, jeśli otworzyłem firmę w 2020 roku?
 • Kiedy mogę złożyć wniosek o wybaczenie PPP?
 • Samozatrudnienie, 1099 i program ochrony wypłaty

Ten wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi porady prawnej, biznesowej ani podatkowej. Każda osoba powinna skonsultować się ze swoim prawnikiem, doradcą biznesowym lub doradcą podatkowym w sprawach, o których mowa w tym poście. Bench nie ponosi odpowiedzialności za działania podjęte w oparciu o informacje zawarte w niniejszym dokumencie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy