Czy możesz anulować niepotwierdzone transakcje Bitcoin? Tak, oto jak

Czy możesz anulować niepotwierdzone transakcje Bitcoin? Tak, oto jak
16 października 2020
Category: Będziesz Musiał

Każda potwierdzona transakcja bitcoin jest nieodwracalna. Ale czy można anulować niepotwierdzone transakcje bitcoin?

Dlaczego transakcje Bitcoin pozostają niepotwierdzone

Niepotwierdzona transakcja bitcoin ma miejsce, gdy dana transakcja nie otrzyma potwierdzenia na blockchainie w ciągu 24 godzin.

Wszystkie transakcje Bitcoin muszą zostać potwierdzone przez górników. Aby można było uznać je za w pełni potwierdzone, potrzebują co najmniej trzech potwierdzeń.

Istnieją dwa główne powody, dla których Twoja transakcja bitcoin może pozostać niepotwierdzona.

  1. Jeśli transakcja została przeprowadzona niedawno, być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim otrzymasz potwierdzenie. Obecnie, nawet w najkrótszym czasie, potwierdzenie transakcji BTC zajmuje co najmniej 10 minut.
  2. Opłata za transakcję nie została w całości uwzględniona lub była zbyt niska. W przypadku transakcji bitcoin obowiązuje jedna prosta zasada: im mniejsza kwota, tym mniejsze szanse na pomyślne potwierdzenie.

Jeśli wybierzesz zbyt minimalną opłatę transakcyjną, może ona nie zostać potwierdzona przez górników. Jeśli po 24 godzinach Twoja transakcja nie zostanie potwierdzona, oto co musisz zrobić.

Cofanie niepotwierdzonych transakcji Bitcoin

Przed podjęciem działań upewnij się, że transakcja nie została potwierdzona. Na początek oznacza to odczekanie co najmniej 24 godzin. Jeśli na pewno nie ma jeszcze potwierdzenia, użyj eksploratora bloków, takiego jak Blockchain.com, aby potwierdzić, że Twój TX jest rzeczywiście niepotwierdzony.

Jako publiczny łańcuch bloków bardzo łatwo jest śledzić transakcję bitcoin. Po prostu wprowadź swój identyfikator transakcji i śledź go za pomocą eksploratora bloków.

Pamiętaj, że transakcje wymagają co najmniej trzech potwierdzeń, zanim zostaną w pełni potwierdzone. Jeśli zauważysz, że Twoja transakcja ma jedno lub dwa potwierdzenia, nie będziesz miał innego wyboru, jak tylko poczekać, aż zostanie zweryfikowana przez trzeciego górnika. Proces już się rozpoczął.

Jeśli nie ma potwierdzeń, możesz anulować transakcję. Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Użyj opcji Zamień na opłatę (protokół RBF)
  2. Skorzystaj z wyższej opłaty za transakcję Double-Spend

Protokół RBF umożliwia transmitowanie transakcji bitcoin do sieci po raz drugi z wyższą opłatą, aby zapewnić, że zostanie ona odebrana przez górników. Spowoduje to anulowanie poprzedniej transakcji i zasadniczo utworzenie nowej.

Pamiętaj jednak, że niewiele portfeli obsługuje protokół RBF, więc sprawdź, czy wybrany portfel BTC obsługuje. Aby skorzystać z protokołu RBF, po prostu wybierz tę opcję podczas ustawiania transakcji podczas wysyłania bitcoinów.

Jeśli RBF nie jest opcją ze względu na używany portfel, musisz wybrać trasę podwójnych wydatków. Wiąże się to z utworzeniem nowej transakcji na dokładną kwotę niepotwierdzonego oryginału. Po prostu ponownie wysyłasz transakcję, ale tym razem wybierasz wyższą opłatę.

Zapewnienie potwierdzenia transakcji

Jeśli chcesz uniknąć tego problemu i upewnić się, że transakcje bitcoin są potwierdzane za każdym razem, użyj sugerowanego ustawienia opłaty TX, które można znaleźć w większości portfeli. Jeśli to zmienisz, możesz przypadkowo wybrać niższą opłatę górniczą, która prowadzi do niepotwierdzonej transakcji.

Większość portfeli automatycznie wybiera opłatę górniczą, aby pomóc Ci uniknąć godzin oczekiwania na potwierdzenie transakcji i upewnić się, że nie utknie ona w bloku Bitcoin.

Czy próbowałeś wymienić na opłatę? Podziel się swoimi doświadczeniami poniżej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy