Dealerzy i kredyty samochodowe

Dealerzy i kredyty samochodowe
16 października 2020
Category: Będziesz Musiał

Zamiast zaciągać pożyczkę samochodową bezpośrednio od banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, wiele osób decyduje się na to, aby dealer zajął się uzyskaniem pożyczki samochodowej za pośrednictwem osoby trzeciej. Nazywa się to finansowaniem dealerskim i podobnie jak w przypadku innych opcji kredytu samochodowego ma swoje zalety i wady.

Jak działa finansowanie dealerów?

W przeciwieństwie do bezpośrednich pożyczek, w przypadku których otrzymujesz pożyczkę samochodową z banku, unii kredytowej lub innego pożyczkodawcy finansowego, finansowanie dealerskie ma miejsce, gdy otrzymujesz pożyczkę na samochód od pożyczkodawcy finansowego powiązanego z salonem samochodowym.

Kiedy wybierasz finansowanie dealerskie, dealer przechowuje Twoją pożyczkę do wielu pożyczkodawców finansowych, z którymi jest powiązany ; gdy ty i dealer zgadzacie się na współpracę z konkretnym pożyczkodawcą, zostaje spisana umowa określająca czynniki, takie jak:

  • Kwota kredytu.
  • Okres kredytowania samochodu (lub jak długo potrwa kredyt).
  • Oprocentowanie kredytu (lub stopy procentowe).
  • Wszelkie dodatkowe opłaty finansowe.

UWAGA : Niezależnie odwybranejtrasy,Twój pożyczkodawca finansowy stanie się zastawnikiem Twojego pojazdu. Z technicznego punktu widzenia oznacza to, że pożyczkodawca jest prawdziwym właścicielem pojazdu, dopóki całkowicie nie spłacisz kredytu samochodowego.

Kup tutaj Zapłać tutaj

W niektórych przypadkach, takich jak kup tutaj, zapłać tutaj, salony samochodowe, pożyczkę otrzymasz od samego dealera. Ogólnie rzecz biorąc, te dealerzy specjalizują się w złych kredytach. Dowiedz się więcej o tym procesie na naszej stronie Kup tutaj, zapłać tutaj.

Plusy i minusy kredytów dealerskich

Kompleksowe zakupy

Być może największą zaletą uzyskania kredytów samochodowych od dealerów samochodowych jest wygoda . Nie tylko znajdujesz swój wymarzony pojazd, ale także finansujesz go w jednym miejscu.

Nie musisz współpracować z wieloma bankami lub spółdzielniami pożyczkowymi, zanim znajdziesz odpowiednią pożyczkę samochodową; Zamiast tego odwiedzasz salon bezpośrednio, a sprzedawca zajmuje się całą obsługą pożyczki za Ciebie .

UWAGA : Dealerzy mają relacje z wieloma pożyczkodawcami kredytów samochodowych, więc Twoje szanse na znalezienie idealnych stawek kredytów samochodowych dla Twojej sytuacji finansowej rosną; jednak pamiętaj, że jest to również zaleta pracy z pożyczkami bezpośrednimi.

Zachęty dla klientów

Zachęty dla klientów są proste: obejmują korzyści, takie jak finansowanie w wysokości zero procent i rabaty w postaci zwrotu gotówki , a czasami mogą pomóc Ci lepiej pozwolić sobie na samochód.

Często finansowanie przez dealerów oferuje tego typu zachęty dla klientów ; pożyczki bezpośrednie nie. Zazwyczaj te zachęty są oferowane przez wewnętrzne firmy finansowe – pożyczkodawców, których właścicielami są producenci samochodów.

Pamiętaj, że te korzyści są zwykle zarezerwowane dla osób z doskonałymi wynikami kredytowymi.

Mniejsze konkurencyjne ceny

Chociaż mają relacje z wieloma pożyczkodawcami, dealerzy nie zawsze mogą oferować takie konkurencyjne stawki kredytów samochodowych, jakie oferują banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe . Jest to szczególnie ważne, jeśli nie masz doskonałego kredytu wymaganego do zakwalifikowania się do niektórych ofert dealerskich.

Oczywiście, być może będziesz musiał włożyć trochę pracy, aby uzyskać te niższe stawki za pośrednictwem banku lub unii kredytowej, ale ostatecznie Twoje finanse mogą Ci za to podziękować.

Możesz także uzyskać niższe stawki lub zniżki w bankach lub spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, z którymi masz już relacje . Na przykład, jeśli masz już konto czekowe i oszczędnościowe lub kredyt hipoteczny w jednym banku, ten bank może być bardziej skłonny do oferowania Ci obniżonych stawek kredytu samochodowego. Banki dealerskie nie mogą oferować takich osobistych, ugruntowanych relacji.

Ryzyko niespodzianek

Czasami finansowanie przez dealerów pozostawia miejsce na niepożądane niespodzianki . Być może najlepszym tego przykładem jest stwierdzenie, że Twoja zdolność kredytowa jest mniej niż idealna. Wyniki kredytowe odgrywają ogromną rolę w auto-finansowaniu – zwłaszcza jeśli chodzi o ustalanie stóp procentowych.

Po wybraniu pojazdu i spotkaniu ze sprzedawcą w celu ustalenia warunków kredytu samochodowego sprzedawca przeprowadzi raport kredytowy. Jeśli nie znasz już swojej zdolności kredytowej, możesz od razu dowiedzieć się, że nie kwalifikujesz się do uzyskania potrzebnych Ci kredytów samochodowych. Niestety, może to spowodować powrót do punktu wyjścia.

Z drugiej strony, bezpośredni pożyczkodawcy sporządzają Twój raport kredytowy, zanim zaczniesz się ekscytować wyborem nowego samochodu . Tak więc, po uzyskaniu najlepszego kredytu samochodowego z banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, dotrzesz do samochodu, znając już oprocentowanie kredytu samochodowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy