Dlaczego ludzie inwestują w akcje Penny

17 lutego 2021
Category: Zwłaszcza Jeśli

Głównym powodem, dla którego ludzie angażują się w akcje groszowe, jest szybkie wzbogacenie się. Mają kilkaset dolarów, które przed weekendem muszą zamienić na kilka milionów, żeby kupić jacht i opłacić rachunek telefoniczny.

Prawdopodobieństwo szybkiego wzbogacenia się z zapasów grosza jest niewielkie. Ci, którzy koncentrują się na dobrym inwestowaniu i przeprowadzają analizę due diligence, radzą sobie znacznie lepiej.

Zapasy grosza przemawiają do niecierpliwych

Znaczna część inwestorów, którzy poszukują akcji o niskiej cenie innymi kanałami, ma tendencję do akceptowania zmienności akcji bazowych. Potencjał do podjęcia znaczących ruchów bardzo szybko przemawia do nich, nawet jeśli naraża ich na równoważne ryzyko spadku.

Chociaż niecierpliwość może być powodem, dla którego wielu inwestorów poszukuje akcji groszowych, ta cecha charakteru może powodować problemy inwestycyjne. Niecierpliwi inwestorzy mogą sprzedawać akcje w nieodpowiednich momentach, na przykład tuż przed rozpoczęciem akcji, co odzwierciedla lepsze wyniki operacyjne. Mogą przeskakiwać z inwestycji na inwestycje w ciągłym polowaniu na zyski, co może prowadzić do wielu złych wyborów handlowych.

Aby odnieść sukces z zapasami grosza, musisz zastąpić niecierpliwość kontemplację. Daj firmie bazowej czas na rozegranie biznesplanu. Dopóki robi postępy, choćby powolne, a powody, dla których się w to zaangażowałeś, nadal są aktualne, pozwól, aby udziały stopniowo odzwierciedlały poprawiające się wyniki operacyjne.

Należy pamiętać, że im wolniejszy i bardziej stopniowy wzrost, tym trwalsze będą wyższe ceny. Gwałtowne i nagłe skoki cen zwykle nie są trwałe.

Największe zyski na akcjach groszowych następują latami, a nie dniami. Akcje, które rosną od 5 centów do 5 dolarów, robią to tylko w dłuższych ramach czasowych, a jeden zwycięzca tej wielkości przebije wszystkie 5-procentowe i 20-procentowe zyski, które można zobaczyć od dziesięcioleci handlu. Ale tylko cierpliwi inwestorzy mają środki, by korzystać z tego rodzaju korzyści.

Nowi inwestorzy skłaniają się ku akcjom grosza

Zazwyczaj nowi inwestorzy są zainteresowani akcjami grosza, ponieważ uważają, że jest mniej spadków. Uważają, że mniejsze i nowsze firmy są mniej onieśmielające i oczekują, że takie inwestycje będą bardziej osiągalne i odpowiednie dla ich minimalnego poziomu doświadczenia handlowego.

Chociaż takie rozumowanie nie jest pozbawione wartości, może być niebezpieczne. Ryzyko spadku wartości akcji o wartości 1 centa jest tak samo wysokie, jak w przypadku akcji za 99 USD. Ponadto znalezienie wysokiej jakości akcji groszowych jest znacznie trudniejsze niż odkrycie dobrych inwestycji w większe akcje, głównie dlatego, że akcje o niskich cenach mają mniej spółek dużego kalibru i większy procent nijakich opcji.

Pomimo wspomnianych powyżej pułapek, nowi inwestorzy mogą znaleźć wiele korzyści z rozpoczynania działalności od tanich akcji:

Szersza różnorodność inwestycji.Nowi inwestorzy nauczą się znacznie więcej z handlu wieloma rodzajami inwestycji, a nie tylko z zakupu jednego lub dwóch. Dzięki akcjom grosza możesz rozłożyć niewielką inwestycję na kilka akcji.

Większa zmienność.Większe i pozornie nudniejsze inwestycje niewiele nauczą swoich akcjonariuszy. Akcje Penny będą wykazywać większą zmienność i jako takie będą bardziej edukacyjne dla nowego inwestora.

Zmiany cen następują znacznie szybciej.Niezależnie od tego, czy Twoja inwestycja będzie rosła, czy spadała, nastąpi to w znacznie krótszym okresie niż w przypadku większych akcji. Nowszych inwestorów przyciągają te szybsze ruchy cen.

Bardziej stroma krzywa uczenia się.Najwięcej muszą się nauczyć nowi inwestorzy. Połączenie większej zmienności akcji groszowych, gwałtownych ruchów cen, większych rozmiarów tych ruchów i możliwości posiadania kilku różnych akcji jednocześnie, umożliwia niedoświadczonym inwestorom bardzo szybkie przyspieszenie.

Dla nowszych lub mniej doświadczonych inwestorów, którzy chcą szybko nauczyć się handlu lub rozwinąć własny styl, aby zapewnić im największą szansę na zysk, akcje groszowe mogą być idealnym rynkiem zbytu.

Terminh igh jakości groszaodnosi się do konkretnych kryteriów, które dodają do siły inwestycji. Obejmują one między innymi silny i szanowany zespół zarządzający, niskie zadłużenie, wiele dodatnich przepływów pieniężnych, dodatnie zyski, rosnący udział w rynku i niskie wskaźniki rotacji klientów.

Inne kryteria obejmują solidną pozycję w branży z wysokimi barierami wejścia, silne sojusze z najlepszymi klientami, poprawę wskaźników finansowych oraz bardzo skuteczny branding i marketing.

Akcje Penny przemawiają do mniejszych portfeli

Osoby, które mają mniej pieniędzy do zainwestowania, mogą pozwolić sobie tylko na kilka udziałów w większej firmie. Mogą również nie być pod wrażeniem 5 lub 10-procentowych zysków, zwłaszcza jeśli daje to tylko 50 dolarów w ciągu całego roku.

Biorąc pod uwagę ich sytuację, wielu inwestorów o minimalnych wartościach portfela decyduje się w ogóle nie inwestować. Inni skłaniają się ku akcjom grosza.

Inwestorzy, którzy wierzą w siłę groszowych akcji, ale nie mają znaczącego portfela, rozumieją, że tanie akcje spekulacyjne mogą być najlepszym sposobem na zwiększenie ich sytuacji finansowej. Oczywiście nie wszyscy traderzy, którzy kupują i sprzedają akcje groszowe, mają mały portfel, ale znaczna część traderów z małymi portfelami handluje akcjami groszowymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy