Jak działają czytniki kart kredytowych?

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Przetwarzasz z nimi transakcje codziennie, ale czy naprawdę wiesz, jak działają czytniki kart kredytowych? Co się właściwie dzieje od przeciągnięcia (lub zanurzenia w przypadku kart chipowych) do zakończenia sprzedaży? Poniżej wyjaśniamy system przetwarzania kart kredytowych i przedstawiamy sposób działania czytników kart kredytowych dla kart z paskiem magnetycznym, kart chipowych i płatności zbliżeniowych. Wiedza o tym, jak działają czytniki kart kredytowych, sprawi, że będziesz znacznie lepiej poinformowanym właścicielem małej firmy.

Jak działają czytniki kart kredytowych?

Czytniki kart kredytowych odczytują informacje o karcie kredytowej klienta i bezpiecznie przekazują dane transakcji do banków i sieci kart kredytowych. Niezależnie od tego, czy są to tradycyjne maszyny do obsługi kart kredytowych, czy mobilne czytniki kart, pomocne jest zrozumienie przepływu płatności kartą kredytową – od momentu jej przesunięcia lub zanurzenia do rozliczenia.

Wyjaśnienie przetwarzania karty kredytowej

Przetwarzanie kart kredytowych w Square można podzielić na trzy etapy: autoryzacja, przechwycenie i rozliczenie. Przejdźmy przez każdy:

Krok 1: Autoryzacja

Gdy sprzedawca Square przeciąga lub zamyka kartę klienta, żądanie płatności jest wysyłane do Square. Następnie przekazujemy transakcję instytucji finansowej zwanej bankiem przejmującym (czasami nazywanym bankiem handlowym lub agentem rozliczeniowym). Bank przejmujący działa jako pośrednik i wysyła żądanie do banku wydającego (wystawcy karty kredytowej klienta). Bank wydający sprawdza, czy klient ma wystarczającą ilość pieniędzy lub kredytu na opłatę. Bank wydający korzysta również z oprogramowania do wykrywania oszustw, aby sprawdzić, czy transakcja jest legalna. Jeśli wszystko się zgadza, transakcja zostaje autoryzowana, a środki zostają wstrzymane, co jest wyświetlane jako „oczekujące.

Krok 2: Przechwyć

Środki są następnie przenoszone z wystawcy karty kredytowej do banku przejmującego. Wiele płatności jest przenoszonych razem w jednej dużej partii, więc ta część procesu jest czasami nazywana grupowaniem.

Krok 3: Rozliczenie

To dzień wypłaty. Środki ze sprzedaży karty kredytowej rozliczane są za pośrednictwem systemów Square i przekazywane na konto bankowe sprzedawcy. Sprzedawcy kwadratowi otrzymują środki w ciągu jednego do dwóch dni roboczych. Dla sprzedawców, którzy chcieliby, aby ich środki były jeszcze szybsze, Square ma dwie szybsze opcje, z których każda obejmuje tylko jeden procent całkowitej kwoty przelewu. Zaplanowany przelew daje sprzedającym możliwość otrzymywania dziennej sprzedaży na konto bankowe tego samego dnia o ustalonej godzinie, siedem dni w tygodniu. Sprzedawcy mogą również zdecydować się na przelew natychmiastowy, czyli jednorazowy natychmiastowy transfer określonej sprzedaży na ich konta. Może to ogromnie pomóc, jeśli firma ma problemy z przepływami pieniężnymi.

Jak działają rzeczywiste czytniki kart kredytowych? Czytniki Magstripe i czytniki kart chipowych działają nieco inaczej w transakcjach kartą kredytową.

Jak działają czytniki kart kredytowych z paskiem magnetycznym

Karty z paskiem magnetycznym są wycofywane i zastępowane kartami chipowymi. I dobrze, bo są podatne na oszustwa i mają skrajnie przestarzałą technologię (w rzeczywistości tę samą technologię, co taśmy kasetowe). Na kartach z paskiem magnetycznym informacje o płatności znajdują się na tylnym pasku magnetycznym i są statyczne, co oznacza, że ​​informacje pozostają takie same za każdym razem, gdy karta zostanie przeciągnięta. To czyni je podatnymi na oszustwa związane z kartami kredytowymi, ponieważ dane posiadacza karty można łatwo usunąć i sklonować za pomocą czegoś, co nazywa się skimmer, który jest łatwy w użyciu dla oszustów i kosztuje tylko około 20 USD. Kiedy przeciągasz kartę z paskiem magnetycznym, technologia przesyła informacje bankowe do czytnika kart, który przesyła je do Square. Następnie przekazujemy te informacje do banku przejmującego.

Czytnik pasków magnetycznych Square można podłączyć do gniazda zestawu słuchawkowego urządzenia z systemem iOS lub Android, dzięki czemu możesz dokonywać płatności kartą kredytową w dowolnym miejscu. Czytnik współpracuje z naszą bezpłatną aplikacją POS, a informacje o karcie są zawsze bezpieczne, ponieważ zaawansowana technologia bezpieczeństwa Square szyfruje transakcje od momentu przeciągnięcia.

Jak działają czytniki chipów (EMV)

Co to jest EMV? EMV®, opracowany i zarządzany przez American Express, Discover, JCB, Mastercard, UnionPay i Visa, to globalny standard kart chipowych. Karty chipowe są znacznie bezpieczniejsze niż karty z paskiem magnetycznym i są standardem w większości krajów na świecie od ponad dekady. Dlaczego przechodzimy na karty chipowe? Stany Zjednoczone mają tę niefortunną różnicę, że mają prawie połowę światowych oszustw związanych z kartami kredytowymi, mimo że są domem tylko dla jednej czwartej światowych transakcji kartami kredytowymi. Nasze przejście na karty chipowe to próba pomocy w ograniczeniu oszustw w tym kraju.

Karty chipowe są znacznie bezpieczniejsze niż karty z paskiem magnetycznym, ponieważ dane na nich są szyfrowane dynamicznie. To sprawia, że ​​oszuści niezwykle trudno jest wyodrębnić dane posiadacza karty i wyodrębnić je w coś znaczącego. Udowodniono, że technologia EMV pomaga zwalczać oszustwa. Kraje, które już przeszły na karty chipowe EMV, odnotowały dramatyczny spadek liczby oszustw od czasu wycofania kart z paskiem magnetycznym.

Aby przyspieszyć wprowadzenie kart chipowych w Stanach Zjednoczonych, w październiku 2015 r. Wydarzyło się coś, co nazywa się przesunięciem odpowiedzialności. W ramach przesunięcia odpowiedzialności sprzedawcy, którzy nadal przesuwają karty chipowe, mogą znaleźć się na haku za pewne rodzaje oszustw. Nikt tego nie chce, więc sprzedawcy mają sens, aby kupić czytnik kart, który akceptuje karty chipowe.

Czytnik zbliżeniowy i chipowy Square umożliwia bezpieczne przyjmowanie płatności kartą chipową i płatnościami NFC (zbliżeniowymi) i współpracuje z naszą bezpłatną aplikacją POS na iOS i Androida. Jeśli kupisz czytnik zbliżeniowy i chipowy, Square pokrywa odpowiedzialność za przeniesienie odpowiedzialności do momentu przybycia czytnika. Masz klientów bez kart chipowych? Żaden problem. Czytnik jest wyposażony w czytnik pasków magnetycznych, dzięki czemu można przesuwać karty bez chipów.

Jak działają czytniki kart chipowych?

Każda karta EMV ma wbudowany chip komputerowy, który przechowuje dane bankowe posiadacza karty. Jednak w przeciwieństwie do kart z paskiem magnetycznym, w których informacje o płatności są statyczne, dane karty chipowej ciągle się zmieniają, co sprawia, że ​​oszuści niezwykle trudno jest wyłowić cokolwiek pożytecznego. Kiedy karta chipowa jest zanurzona w czytniku kart chipowych, chip i czytnik komunikują się ze sobą w szyfrowanym języku. Dla każdej transakcji tworzony jest nowy kod, a dane są szyfrowane w momencie zanurzenia karty. Zaszyfrowane dane są następnie wysyłane do agenta rozliczeniowego, jak wyjaśniono powyżej.

Ale chociaż płatności kartą chipową są wyjątkowo bezpieczne, czas przetwarzania jest wolniejszy niż w przypadku kart z paskiem magnetycznym. (Wszystkie te kontrole bezpieczeństwa sprawiają, że transakcja trwa dłużej). To spowolnienie może być szczególnie irytujące, jeśli Twoja firma ma zazwyczaj długie kolejki do sprawdzenia. Z drugiej strony płatności zbliżeniowe (NFC) są dużo (dużo szybsze). Są tak samo bezpieczne, jak karty chipowe, ale znacznie wygodniejsze i przetwarzane w ułamku czasu.

Akceptuj wszędzie karty chipowe i Apple Pay.

Zamów czytnik zbliżeniowy i chipowy Square.

Jak działają czytniki Apple Pay i Android Pay

NFC oznacza „komunikację bliskiego zasięgu. Płatności NFC (czyli „zbliżeniowe) zapewniają bezpieczeństwo danych bankowych dzięki kilku warstwom zabezpieczeń. Podobnie jak karty chipowe, dane NFC są zarówno szyfrowane, jak i dynamiczne, co oznacza, że ​​zmieniają się przy każdej transakcji. Apple Pay, Android Pay i Samsung Pay to przykłady popularnych aplikacji do płatności NFC. Płatności zbliżeniowe, takie jak Apple Pay, zapewniają dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ponieważ wymagają odcisku palca klienta, aby odblokować aplikację w celu zainicjowania płatności. A w niefortunnym przypadku kradzieży telefonu oszust nie byłby w stanie przejść przez ten krok weryfikacji odcisków palców.

Aby przetwarzać płatności NFC, klienci trzymają swój smartfon nad czytnikiem zbliżeniowym, z palcem na przycisku ekranu głównego. To uruchamia transakcję, która, jak wspomnieliśmy, zajmuje tylko kilka sekund.

Apple Pay wykorzystuje technologię znaną jako tokenizacja, która zapewnia bezpieczeństwo informacji bankowych. Aby skonfigurować Apple Pay, musisz zrobić zdjęcie swojej karty kredytowej w aplikacji. Następnie Apple przesyła informacje o karcie do dostawcy karty kredytowej. Następnie dostawca karty wymienia informacje o karcie za pomocą „tokena lub losowej serii liczb. Token jest wysyłany do Apple, które przesyła go na Twój telefon. Ponieważ podczas każdej płatności przesyłany jest token, a nie rzeczywiste dane karty kredytowej, Twoje dane są bezpieczne, a oszuści nie mogą nic zrobić z zaszyfrowanymi informacjami, które są przesyłane. Dla każdej transakcji generowany jest również inny token. Wszystko to sprawia, że ​​hakowanie jest niezwykle trudne dla oszusta.

Nie jesteśmy typowym dostawcą usług handlowych. Kwota opłaty wynosi zaledwie 2,6% + 10 centów za machnięcie, zanurzenie lub dotknięcie oraz 3,5% + 15 centów za każdą ręcznie wprowadzoną transakcję. Nie ma żadnych długoterminowych umów, ukrytych opłat ani niespodzianek. Bez względu na to, w jaki sposób Twoi klienci zdecydują się zapłacić, zapewniamy Ci ochronę.

Redakcja Square zajmuje się opowiadaniem historii biznesu dla właścicieli firm. Nasz zespół pochodzi z różnych środowisk i łączy pasja dostarczania informacji, które pomagają firmom w zakładaniu, prowadzeniu i rozwoju. Zespół ma siedzibę w San Francisco, ale ma współpracowników w całym kraju.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy