Jak płatności przez telefon komórkowy wpływają na zdolność kredytową?

17 lutego 2021
Category: Biur Kredytowych

Miesięcznie płacimy dużo rachunków. Podczas gdy niektóre z nich pomagają nam w ocenach kredytowych, są inne, które nie pomagają nam w osiągnięciu zdolności kredytowej, nawet jeśli są opłacane na czas. Miesięczne płatności telefonem komórkowym mieszczą się w tej drugiej kategorii.

Dlaczego terminowe płatności przez telefon komórkowy nie pomagają w uzyskaniu zdolności kredytowej

Dostawcy telefonów komórkowych zwykle nie zgłaszają biur kredytowych regularnych płatności, mimo że sprawdzają Twoją zdolność kredytową, aby zdecydować, czy zatwierdzić umowę telefoniczną, czy ratę za nowy telefon. Oznacza to, że bez względu na to, ile razy na czas dokonasz płatności za telefon komórkowy, nie poprawi to Twojej zdolności kredytowej, ponieważ operator komórkowy nie zgłasza terminowych płatności biurom kredytowym. Wydaje się trochę niesprawiedliwe, że twój kredyt jest używany do podjęcia decyzji o zobowiązaniu finansowym, które nie może pomóc twojemu kredytowi.

Dostawcy telefonów komórkowych również sprawdzą stan Twojego kredytu, jeśli chcesz sfinansować nowy telefon komórkowy. Wielu operatorów telefonii komórkowej wymaga teraz zakupu lub dzierżawy nowego telefonu komórkowego. Tak czy inaczej, prawdopodobnie skończysz z planem ratalnym za nowy telefon z małymi miesięcznymi płatnościami wliczonymi w miesięczną opłatę za usługę.

Kiedy otrzymasz nowy telefon, operator przeprowadzi kontrolę zdolności kredytowej, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do finansowania i na jakich warunkach. Mimo że zasadniczo otrzymujesz pożyczkę na opłacenie nowego telefonu, płatności nie będą bezpośrednio zgłaszane do biur kredytowych i nie pomogą w uzyskaniu zdolności kredytowej.

Nowe aplikacje na telefony komórkowe i opóźnienia w płatnościach mogą zaszkodzić wynikowi

Zapytania skierowane do Twojej historii kredytowej podczas ustanawiania nowej usługi lub finansowania telefonu komórkowego mogą mieć wpływ na Twój kredyt. Zapytania kredytowe stanowią 10% Twojej zdolności kredytowej i wpływają na Twój kredyt przez 12 miesięcy. Po 24 miesiącach zapytania całkowicie znikają z twojego raportu kredytowego. Wcześniejsze  

Chociaż terminowe płatności telefonem komórkowym nie pomagają w uzyskaniu zdolności kredytowej, opóźnienia w płatnościach mogą to zaszkodzić. Zaledwie jedna lub dwie spóźnione płatności zazwyczaj nie zaszkodzą Twojemu kredytowi, o ile nadrobisz zaległą kwotę przed rozwiązaniem umowy, a były przewoźnik przekaże Twoje konto do windykacji.

Jeśli przestaniesz dokonywać płatności telefonem komórkowym, a Twoje konto zostanie później zamknięte, operator telefonii komórkowej może wysłać Twoje konto do agencji windykacyjnej w celu dokonania płatności. Kolekcja zostanie wymieniona w raporcie kredytowym i poważnie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Możesz również obniżyć swoją zdolność kredytową, jeśli przedwcześnie wypowiesz umowę lub odłączysz swoje usługi bez całkowitej zapłaty opłaty za wcześniejsze rozwiązanie lub salda pozostałego na telefonie.

Gdy zaległe saldo telefonu komórkowego znajdzie się w raporcie kredytowym, pozostanie tam przez siedem lat, podobnie jak większość innych negatywnych informacji kredytowych. Twoja ocena kredytowa odniesie największy spadek w ciągu pierwszych kilku lat po dodaniu zaległości do Twojej oceny kredytowej, ale Twoja ocena kredytowa może wzrosnąć z czasem, jeśli dokonasz wszystkich innych płatności związanych z kredytem na czas i unikniesz jakiejkolwiek przyszłości kolekcje.

Możliwe obejścia

Nawet jeśli płatności za telefon komórkowy i media nie są bezpośrednio zgłaszane do biur kredytowych, możesz skorzystać z usługi takiej jak Experian Boost, aby monitorować swoje konto czekowe pod kątem terminowych płatności dla firm użyteczności publicznej i telefonii komórkowej. Możesz dodać do swojej historii kredytowej nawet 24 miesiące historii płatności od wybranych usługodawców, potencjalnie zwiększając swoją zdolność kredytową. Wcześniejsze  

Innym obejściem jest użycie karty kredytowej do dokonywania płatności telefonem komórkowym. Następnie odwróć się i zapłać rachunek z karty kredytowej. Terminowe płatności kartą kredytową pomogą zwiększyć Twoją zdolność kredytową.

Niektóre karty kredytowe zapewniają nawet ubezpieczenie telefonu komórkowego, jeśli płacisz rachunek za pomocą karty kredytowej. Sprawdź warunki programu lojalnościowego karty kredytowej, aby sprawdzić, czy tak jest w przypadku Twojej karty kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy