Jak spłacić kredyt hipoteczny w 5 lat

Jak spłacić kredyt hipoteczny w 5 lat
16 października 2020
Category: Spłatę Kredytu

Czy to przydatne? Udostępnij to, aby inni mogli go znaleźć!

Kupowanie domu to niezapomniane pierwsze doświadczenie, pełne dumy i emocji, ale płacenie za ten dom w ciągu następnych 20-30 lat jest czymś… ach… powiedzmy, że mniej niezapomnianym. Ale możesz uwolnić się od kredytu hipotecznego. Szybka spłata kredytu hipotecznego to prawdziwa rzecz. W tym artykule dowiesz się, jak spłacić kredyt hipoteczny w ciągu 5 lat i jakie sztuczki wykorzystaliśmy, aby to osiągnąć (pełne ujawnienie zrobiliśmy w 6)

Spójrzmy prawdzie w oczy, kupowanie domu to rytuał pasasge.

Dla większości ludzi dom jest NAJWIĘKSZYM ZAKUPEM , jakiego kiedykolwiek dokonają. Co oznacza również, że będą to NAJDŁUŻSZE PŁATNOŚCI, jakich kiedykolwiek będą musieli dokonać.

Po prostu wyjdźmy i powiedzmy… „Posiadanie domu rządzi, ale płatności za dom są do niczego”. Na szczęście są rzeczy, które możesz zrobić, aby spłacić kredyt hipoteczny szybciej niż typowe 30 lat, w które bank chciałby, abyś uwierzył.

Straszna prawda

Smutna i przerażająca prawda jest taka, że ​​kredyt hipoteczny jest największym powodem, dla którego ludzie utknęli w pracy, której nienawidzą i nie mogą odejść. Pozbycie się tego ciężaru to coś, co warto przyspieszyć.

Chodzi o budowanie wolności finansowej

Uważamy, że pozbycie się tej budzącej grozę comiesięcznej płatności jest celem, który warto osiągnąć. Samo posiadanie domu to ogromny krok w kierunku wolności finansowej.

Prawda jest taka, że ​​będziesz musiał gdzieś mieszkać, opłacony dom to świetne miejsce na pobyt.

Poniżej znajduje się 5 wskazówek, z których korzystamy, aby szybko spłacić kredyt hipoteczny. Korzystając z tych wszystkich metod, możesz spłacić swój kredyt w ciągu zaledwie 5 lat zamiast 25.

5 rzeczy, które możesz zrobić, aby spłacić kredyt hipoteczny w ciągu 5 lat

1. Przełącz na płatności dwutygodniowe

To to samo, co dodawanie co roku dodatkowych miesięcy płatności. Zamiast dwumiesięcznych (24 raty), kredyt hipoteczny spłacany jest co dwa tygodnie, w ciągu roku daje to 2 dodatkowe raty (lub 26 raty rocznie).

Proszę bardzo, dodatkowy miesiąc płatności.

2. Dodaj jednorazowe płatności do kredytu hipotecznego

To kolejna opcja, którą ma większość kredytów hipotecznych. Możesz wykorzystać dodatkowe pieniądze jako jednorazową płatność ryczałtową. Za każdym razem, gdy otrzymujesz bonus lub masz dodatkową gotówkę, przechodzi to do zasady.

Większość banków zezwala na roczną spłatę do 15% pierwotnej kwoty kredytu hipotecznego.

Zadzwoń do swojego banku i zobacz, jakie są warunki Twojego kredytu hipotecznego.

3. Dopasuj płatność

Niektóre kredyty hipoteczne na tak zwaną płatność dopasowaną. Gdzie możesz spłacić podwójną kwotę dowolnej spłaty kredytu hipotecznego.

To świetnie, ponieważ cała kwota jest sprzeczna z twoją zasadą, a nie z odsetkami. Wykonanie kilku z nich każdego roku może przyspieszyć spłatę kredytu hipotecznego.

4. Krótszy Amortyzacja P eriod

Co? O co chodzi z tym wymyślnym gadaniem?

Amortyzacja to 20-dolarowe słowo, które oznacza czas potrzebny na spłatę.

Zamiast dokonywać płatności przez 25 lat, możesz skrócić ją do 20 lat lub mniej.

Ma to dodatkową zaletę w postaci oszczędności tysięcy odsetek i braku kredytu hipotecznego o wiele lat wcześniej niż oczekiwano.

5. Niech stanie się wolnym od kredytu hipotecznego będzie priorytetem

To coś, co każdy może zrobić i nic to nie kosztuje! Mentalność wolna od długów zmieni Twoje spojrzenie na wszystko. Tak, będziesz musiał się poświęcić i tak, czasami będzie to do niczego.

Ale warto być wolnym od długów hipotecznych.

Większość rzeczy, które warto mieć, wymaga poświęcenia. Moim zdaniem to właśnie sprawia, że ​​warto je mieć.

Coś, czego banki nie chcą, żebyś widział

Kiedy zaczynasz zastanawiać się, jak spłacić kredyt hipoteczny w ciągu 5 lat, jedynym kluczem jest odłożenie większej kwoty na kredyt hipoteczny raczej wcześniej niż później. Prostym sposobem na to jest przejście na krótszy okres amortyzacji.

Gdybym pozostał przy 30-letniej amortyzacji, zapłaciłbym prawie tyle samo odsetek, co moja zasada.

Filiżanka kawy dziennie może zaoszczędzić tysiące

Zmieniając kredyt hipoteczny z 30-letniego na 25-letni, zaoszczędziłem 61 000 dolarów w ciągu 25 lat .

Wszystko za dodatkowe 70 $ co dwa tygodnie . To mniej więcej koszt wyśmienitej kawy każdego dnia (dodatkowe 5 USD dziennie).

Gdybyś miał skrócić swoją amortyzację (długość kredytu hipotecznego) do następujących liczb, to byłyby oszczędności, jakie miałbyś na hipotece 320 000 $ z oprocentowaniem 5%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy