Kiedy negatywne informacje „wypadają” z mojego raportu kredytowego?

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

W tym artykule:

Negatywna historia kredytowa – opóźnienia w płatnościach, orzeczenia sądowe, egzekucje, umorzenia, upadłości i windykacja należności – może pozostać w Twoim raporcie kredytowym przez siedem do dziesięciu lat. Ale można dość szybko poprawić wartości oceny kredytowej.

 1. Większość obraźliwych przedmiotów wypada w ciągu siedmiu lat
 2. Bankructwa mogą trwać do dziesięciu latPracodawcy i ubezpieczyciele mogą być w stanie dostrzec negatywne zdarzenia nawet po wygaśnięciu Twojej historii kredytowejNa szczęście wpływ tych zdarzeń na Twoją zdolność kredytową zmniejsza się z każdym miesiącem. Zastąpienie złej historii terminowymi płatnościami i dobrym zarządzaniem długiem może pomóc podnieść Twoją zdolność kredytową w znacznie krótszym czasie.

  Co oznaczają znaki siedmioletnie i dziesięcioletnie?

  Pozytywne informacje o raporcie kredytowym mogą pozostać w Twojej historii kredytowej na czas nieokreślony. Konta, które zostały opłacone zgodnie z ustaleniami, ale nie były aktywne przez 10 lat, prawdopodobnie odpadną po 10 roku.

  Opóźnione płatności mogą zawieszać się nawet przez 7 lat. Większość negatywnych pozycji po prostu usuwa raport kredytowy po siedmiu latach. Jednak siedmioletni znak nie powoduje wygaśnięcia rzeczywistego długu, jeśli jest on niespłacony. Nadal jesteś winien pieniądze.

  Wierzyciele, pożyczkodawcy i windykatorzy mogą nadal korzystać z odpowiednich kanałów prawnych, aby odzyskać od Ciebie dług. Podmioty te mogą dzwonić do ciebie, wysyłać listy, a nawet zajmować twoje zarobki, jeśli uzyskają pozwolenie od sądu. Możliwe, że możesz zostać pozwany nawet za niespłacone długi.

  A co z windykacją, wyrokami i umorzeniami?

  Konta windykacyjne mogą pozostać na Twoim raporcie kredytowym przez 7 lat plus 180 dni od daty zaległości, która bezpośrednio poprzedzała czynność windykacyjną.

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet po opłaceniu konta windykacyjnego może ono pozostać w Twoim raporcie przez 7 lat plus 180 dni.

  Niestety, frustrując ludzi, którzy próbują „wyrównać spłatę windykacji, niektóre modele oceny zdolności kredytowej nie pozwalają na spłatę kont windykacyjnych. Jednak wielu to robi.

  Inną kwestią jest to, że obraźliwe konta liczą się mniej wraz z wiekiem. Z tego powodu eksperci często zalecają, aby nie płacić bardzo starego konta windykacyjnego, ponieważ czyni to konto „nową obraźliwą pozycją.

  Wskazówka: możesz poprawić oceny zdolności kredytowej, negocjując z agencjami windykacyjnymi usunięcie ujemnego konta po jego opłaceniu. Upewnij się, że otrzymałeś to na piśmie, abyś mógł z niego skorzystać, jeśli i kiedy będziesz musiał zakwestionować konto w biurach kredytowych.

  Upadłości i inne rejestry publiczne

  W zależności od rodzaju publicznego rejestru większość pozostanie w raporcie kredytowym przez siedem do 10 lat.

  Na przykład bankructwa zazwyczaj różnią się w zależności od tego, czy był to rozdział 7 (likwidacja, w ramach której Twoje kwalifikowalne długi zostały całkowicie umorzone), czy rozdział 13 (reorganizacja, w ramach której dokonujesz płatności na rzecz wierzycieli, zwykle przez pięć lat, zanim jakiekolwiek pozostałe salda są zerowane).

  Wszystkie bankructwa mogą zgłaszać się przez 10 lat od daty zgłoszenia, chociaż upadłości rozwiązane zgodnie z rozdziałem 13 zwykle utrzymują się przez siedem lat.

  Jak poprawić zdolność kredytową za pomocą negatywnych informacji

  Ponieważ historia płatności jest największym czynnikiem wpływającym na zdolność kredytową, obraźliwe raportowanie kredytów może siać spustoszenie w Twoich wynikach. Na szczęście kilka opóźnionych płatności nie zabije automatycznie FICO, jeśli masz ogólnie przyzwoitą dobrą historię kredytową.

  Posiadanie ogólnie dobrego pliku kredytowego może pomóc zrównoważyć kilka błędów związanych z płatnościami.

  Kluczowe jest utrzymanie niskiego poziomu wykorzystania kredytu. Stwórz jak najwięcej miejsca między saldami a wysokimi limitami długów obrotowych. (Staraj się, aby wykorzystanie nie przekraczało 30% dostępnego kredytu). Pomocne może być również dobre połączenie kredytu odnawialnego i pożyczek ratalnych, takich jak auto lub hipoteka.

  Pamiętaj, aby powiadomić wierzyciela, jeśli wiesz, że spóźnisz się z kolejną płatnością. Niektórzy wierzyciele dopuszczą jednorazową amnestię płatności. Twój może być chętny, jeśli masz z nimi dobre relacje i doświadczenie.

  Płać rachunki na czas

  Może się to wydawać oczywiste, ale nie ma lepszej rzeczy, którą możesz zrobić, aby przeciwdziałać opóźnionym płatnościom lub negatywnym pozycjom, niż natychmiastowe rozpoczęcie płatności na czas. Zdziwiłbyś się, jak szybko terminowe płatności mogą przeważyć nad złymi rzeczami. Wtedy to tylko kwestia powieszenia się tam. Im starszy staje się późny incydent, tym bardziej poprawią się Twoje wyniki.

  Opóźnienia w płatnościach i negatywne informacje mogą zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej, ale tak długo, jak długo starasz się uzyskać i pozostać na bieżąco, Twoja ocena kredytowa zostanie odzyskana szybciej, niż myślisz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy