Kto jest właścicielem banków SunTrust?

17 lutego 2021
Category: Celem Jest

John Maxfield, The Motley Fool

Opublikowano 10:27 CST, poniedziałek, 4 marca 2013 r

Jeśli chodzi o inwestowanie, chodzenie z tłumem rzadko – jeśli w ogóle – uczyni cię bogatym. Jeśli twoim celem jest kupowanie tanio i sprzedawanie drogo, to, jak mówi Warren Buffett, musisz być „chciwy, gdy inni są przerażeni, gdy inni są chciwi. To jest podstawa inwestowania przeciwnego.

Ale jest pewien zwrot akcji. Aby być inwestorem przekornym, musisz najpierw wiedzieć, czemu się sprzeciwiać. I tu właśnie pojawia się bezcenna baza danych EDGAR SEC. Co kwartał firmy i duzi inwestorzy instytucjonalni mają obowiązek ujawniać posiadane akcje. Łącząc je razem, możemy uzyskać pełniejszy obraz popularności danej akcji.

Poniżej z kolei przyjrzymy się głównym właścicielom nadzwyczajnych akcji zwykłych banków SunTrust .

Szeroki przegląd

Jak widać na poniższym wykresie, większość 532 milionów akcji SunTrust znajduje się w posiadaniu inwestorów instytucjonalnych. Osoby z wewnątrz firmy, w tym członkowie zarządu i dyrektorzy korporacji, posiadają dalsze 0,35% pozostających w obrocie akcji zwykłych. Pozostałe 16% należy do opinii publicznej.

Źródło: Kapitał IQ S&P.

Inwestorzy instytucjonalni

Idąc dalej, największymi instytucjonalnymi interesariuszami SunTrust są gigant obligacji BlackRock, dział zarządzania aktywami State Street, T. Rowe Price Group, The Vanguard Group oraz Dodge & Cox.

Źródło: Kapitał IQ S&P.

Największymi nabywcami były Franklin Resources i Cramer Rosenthal McGlynn, które niedawno nabyły odpowiednio 6,8 mln i 3,2 mln akcji zwykłych. W międzyczasie dwoma największymi sprzedającymi się ostatnio byli Goldman Sachs i T. Rowe Price Group, którzy zbyli odpowiednio 5,7 mln i 3,7 mln akcji.

Najwięksi wtajemniczeni

Zwracając się do inwestorów wewnętrznych, największym właścicielem jest James Wells III, były dyrektor generalny, a za nim dwaj dyrektorzy. Obecny prezes banku, William Henry Rogers Jr., zajmuje czwarte miejsce na liście z 111 245 akcji.

Źródło: Kapitał IQ S&P.

Głupi wynik finansowy

Chociaż własność wewnętrzna i własność instytucjonalna razem reprezentują tylko jedną miarę, niemniej jednak jest ona ważna. Oprócz wskazania ogólnego nastawienia rynku do akcji, daje również inwestorom wgląd w zaufanie ludzi, którzy są najlepiej przygotowani do przewidywania obecnego stanu firmy i przyszłych sukcesów.

Odkryj „jedyny duży bank, który przetrwa

Wielu inwestorów boi się inwestować w duże akcje banków po krachu, ale sektor ten wyróżnia się jednym z nich. W morzu źle zarządzanych i niebezpiecznych rówieśników wyróżnia się jako „Jedyny duży bank zbudowany do końca. Możesz odkryć najlepszy wybór, który uwielbia Warren Buffett w nowym raporcie The Motley Fool. To nic nie kosztuje, więc kliknij tutaj, aby uzyskać do niego dostęp.

Artykuł Kto jest właścicielem banków SunTrust? pierwotnie pojawił się na Fool.com.

John Maxfield nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji. The Motley Fool poleca Goldman Sachs. Wypróbuj jedną z naszych usług newslettera Foolish bezpłatnie przez 30 dni. Być może my, głupcy, nie wszyscy mamy te same opinie, ale wszyscy uważamy, że biorąc pod uwagę różnorodne spostrzeżenia, jesteśmy lepszymi inwestorami. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.

Prawa autorskie 1995-2013 The Motley Fool, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy