Który bank ma rachunek bieżący o najlepszej wartości?

17 lutego 2021
Category: Credit Union

Brexit zmusza Revolut do przeniesienia irlandzkich klientów do swojej litewskiej firmy

Najlepsze dostępne obecnie stawki pożyczek osobistychKonto Ulster Bank Home Saver, które pomaga kupującym po raz pierwszy przy wpłacieOstatnio pojawiło się wiele wiadomości o bankach podnoszących opłaty za rachunki bieżące. Więc kto oferuje najlepsze konto i czy pozostała jakaś dobra wartość?

Wskaźniki zmiany rachunków bieżących w Irlandii są niewiarygodnie niskie i wynoszą poniżej 0,10% – i utrzymują się od dłuższego czasu. W przeciwieństwie do innych usług domowych, takich jak energia i dostęp szerokopasmowy, w Irlandii mamy do czynienia z niesamowitą bezwładnością, jeśli chodzi o zmianę instytucji finansowych, a zwłaszcza rachunków bieżących.

Dla wielu z nas nasi rodzice wybierają dla nas bank w dzieciństwie lub zapisujemy się do tego, kto oferuje najlepsze gratisy podczas tygodnia Freshers na studiach. Tak czy inaczej, kiedy już się zarejestrujemy, dla większości z nas, niezależnie od tego, który bank nas ma – ma nas na całe życie.

Ale nie musi tak być, ponieważ irlandzcy konsumenci mają teraz większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak więc wypada porównanie obecnych dostawców rachunków?Przejrzeliśmy wszystkie szczegóły i opłaty, aby zobaczyć, jak porównują się wszyscy główni dostawcy rachunków bieżących.

Zwróć uwagę, że oprócz codziennych opłat opisanych poniżej, w większości przypadków zostaniesz również obciążony opłatami innymi niż codzienne, takie jak niezrealizowane czeki lub polecenia zapłaty, karty zastępcze, kredyty w rachunku bieżącym, a także wymiana walut opłaty.

Największy i najpopularniejszy bank w Irlandii, AIB, ma świetną aplikację mobilną i był jednym z pierwszych banków, które wprowadziły na rynek irlandzki zarówno Google Pay, jak i Apple Pay. Ponadto niedawno dodał Fitbit Pay do swojego portfolio płatności cyfrowych.

Posiada również specjalny program nagród lojalnościowych o nazwie AIB Everyday Rewards, który co tydzień przedstawia posiadaczom kart debetowych oferty cashback na różne towary i usługi.

AIB pozwalał posiadaczom rachunków bieżących, którzy cały czas trzymali na swoim koncie 2500 euro, na uniknięcie wielu opłat i prowizji za korzystanie z konta.

Jednak największy bank w Irlandii, od 28 listopada, będzie teraz pobierał kwartalną opłatę za utrzymanie w wysokości 4,50 EUR, opłatę w wysokości 0,35 EUR za wypłaty z bankomatów oraz opłatę w wysokości 0,20 EUR za transakcje za pomocą chipów i pinów, wpłaty samoobsługowe, transakcje online, polecenia zapłaty. i zlecenia stałe dla wszystkich standardowych klientów. Opłaty te będą naliczane niezależnie od tego, ile wpłacasz lub trzymasz na koncie każdego miesiąca.

Jednak transakcje zbliżeniowe pozostaną bezpłatne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niektórzy klienci AIB mogą nadal unikać opłat. Konta studenckie, konta absolwentów, rachunki dla osób powyżej 66 roku życia oraz podstawowe konto bankowe AIB pozostaną wolne od bieżących opłat.

Ponadto osoby, które spłacają hipotekę w AIB z rachunku bieżącego AIB, będą nadal unikać tych opłat.

PostPost uruchomił swoje inteligentne konto w czerwcu 2017 roku.

Jest to mile widziana opcja pozabankowa dla codziennej bankowości, jednak opiera się na droższej stronie, z drugą najdroższą opłatą za utrzymanie (5 EUR miesięcznie) i opłatą za wypłatę z bankomatu (0,60 EUR) oraz najwyższą opłaty za wymianę walut. Jednak wszystkie inne codzienne transakcje są bezpłatne, a klienci mogą zrekompensować te koszty, odzyskując pieniądze za pomocą karty debetowej An Post do dokonywania zakupów w różnych firmach partnerskich.

Na przykład klienci mogą otrzymać 5% zwrotu w każdym sklepie Lidl powyżej 25 EUR, a klienci SSE Airtricity mogą otrzymać 10% zniżki na rachunek, płacąc za pomocą polecenia zapłaty z konta.

Opłata za wypłatę gotówki spada do 0,50 , jeśli pieniądze są wypłacane za pośrednictwem poczty.

Bank of IrelandChociaż Bank of Ireland wprowadził jakiś czas temu program nagród cashback o nazwie „Live Life Rewards, który jest podobny do „Everyday Rewards AIB, bank powoli wprowadzał innowacje, jeśli chodzi o technologię. Dopiero co uruchomił Google Pay na swoich kartach i nadal nie ma żadnych oznak wprowadzenia Apple Pay, co wydaje się szalone jak na bank tej wielkości.

Podobnie jak w przypadku AIB, konto wiąże się obecnie z kilkoma wysokimi codziennymi opłatami i prowizjami, których można uniknąć tylko poprzez utrzymywanie na koncie 3000 EUR przez cały czas. Ale uważaj; nie ma sposobu, aby uniknąć bieżącej kwartalnej opłaty za utrzymanie banku w wysokości 5 EUR – nawet jeśli utrzymujesz minimalne saldo w wysokości 3000 EUR.

Oprócz opłaty kwartalnej w wysokości 5,00 EUR istnieje opłata w wysokości 0,25 EUR za wypłaty z bankomatów i 0,10 EUR za większość innych codziennych transakcji, takich jak chip i pin, wpłaty samoobsługowe, transakcje online i wszelkie polecenia zapłaty lub zlecenia stałe prezentowane na rachunku. Transakcje zbliżeniowe to na razie tylko 1 cent.

Jednak od 23 listopada wszystkie powyższe opłaty są usuwane i zastępowane stałą miesięczną opłatą za konto w wysokości 6 niezależnie od użytkowania, co powinno sprawić, że większość klientów, choć nie wszyscy, będzie płacić mniej każdego miesiąca.

Credit UnionCredit Union uruchomiła swój rachunek bieżący w 2019 r., Kiedy niektóre z największych kas w Irlandii połączyły się pod marką currentaccount.ie, aby uruchomić nowy rachunek bieżący z pełną obsługą członków Credit Union.

Nowy rachunek bieżący oferuje wszystkie funkcje, jakich można oczekiwać od tradycyjnego rachunku bankowego, takie jak bankowość internetowa, polecenia zapłaty i zlecenia stałe, a także dostęp do debetu.

Klienci otrzymują kartę debetową Mastercard, której można używać wszędzie tam, gdzie na całym świecie zobaczysz logo Mastercard. Karta debetowa obsługuje również płatności zbliżeniowe, co oznacza, że ​​możesz płacić za zakupy w locie.

W tej chwili konto nie obsługuje Apple Pay ani Google Pay.

Kosztuje 4 miesięcznie, po czym cała Twoja codzienna bankowość jest bezpłatna. Jednak miesięcznie otrzymujesz tylko 5 darmowych wypłat z bankomatów. Po tym następuje 50-procentowa opłata za wypłatę.

Rachunek EBS MoneyManager nie podlega miesięcznej opłacie za prowadzenie rachunku ani opłatom za codzienną obsługę bankową. Nie ma również wymogu minimalnej miesięcznej wpłaty.

Jednak na koncie nie jest dostępny debet, nie ma aplikacji mobilnej pomagającej zarządzać bankowością w podróży, a klienci nie mają dostępu ani do Google Pay, ani do Apple Pay. Nie ma również programów nagród dla klientów.

Jeśli jednak jesteś zadowolony z najbardziej podstawowych usług, warto rozważyć to konto, a jego prowadzenie prawie nic nie kosztuje.

KBC niezachwianie wywiązuje się ze swojego zobowiązania do zapewniania strategii zorientowanej na klienta i cyfryzacji w ramach oferty rachunków bieżących.

To jedyny bank w Irlandii, który oferuje portfele cyfrowe wszystkich czołowych firm technologicznych: Apple, Google, Fitbit i Garmin Pay, a także Sony Wena Pay. KBC był również jednym z pierwszych banków, które umożliwiły złożenie wniosku o otwarcie rachunku bieżącego przez Internet. Aplikacja KBC umożliwia również tymczasowe zablokowanie karty, jeśli uważasz, że ją zgubiłeś, bez konieczności przechodzenia przez ból związany z jej całkowitym anulowaniem.

Dzięki dodatkowemu rachunkowi bieżącemu cała codzienna bankowość jest bezpłatna, jeśli wpłacisz tylko 2000 miesięcznie. Nie ma również opłaty za debet w rachunku bieżącym i otrzymasz preferencyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i hipotekach KBC. Nie jest zły!

Jednak KBC jest bankiem bezgotówkowym, więc nie oferuje możliwości korzystania z gotówki. Akceptuje czeki, przekazy bankowe i przekazy pocztowe wysyłane pocztą do centrali KBC lub klienci mogą je przesłać do lokalnego centrum KBC.

„Cyfrowa alternatywa.

N26 ma genialną aplikację mobilną, obsługuje zarówno Google, jak i Apple Pay, i umożliwia otwarcie konta bankowego online w ciągu zaledwie kilku minut za pośrednictwem aplikacji. Nie ma miesięcznej opłaty, a wszystkie codzienne transakcje są bezpłatne. Jednak możesz wypłacić tylko trzy darmowe wypłaty z bankomatów w miesiącu; potem jest mocna opłata 2 .

N26 ma obecnie ponad 5 milionów klientów na całym świecie. Jest licencjonowany przez niemiecki bank centralny i działa w Irlandii i innych krajach UE na podstawie europejskiego paszportu (licencji bankowej, która pozwala bankowi lub instytucji finansowej posiadającej licencję w jednym kraju UE na paszportowanie tej licencji do innego kraju bez konieczności uzyskania zgody organu regulacyjnego od nowa).

Klienci N26 są objęci niemieckim systemem gwarancji depozytów do kwoty 100 000 EUR, więc Twoje pieniądze są tak samo bezpieczne w tym banku, jak w każdym tradycyjnym irlandzkim banku.

Po otwarciu konta natychmiast otrzymasz numer IBAN i BIC, co oznacza, że ​​możesz otrzymać wpłatę na konto od swojego irlandzkiego pracodawcy i skonfigurować polecenia zapłaty i zlecenia stałe, tak jak w przypadku każdego innego irlandzkiego konta bankowego.

N26 nie pobiera żadnych opłat za wymianę walut w przypadku płatności kartą, więc jeśli używasz karty w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, nie zostaniesz obciążony opłatą za transakcje walutowe w wysokości 1,50 – 3,00%, którą obciążają wszystkie inne tradycyjne banki.

Wadą jest to, że jako prawdziwy bank cyfrowy nie ma w Irlandii żadnych oddziałów N26, więc jeśli chcesz złożyć depozyt osobiście lub wypłacić czek, utkniesz w miejscu.

Stały TSBStałe Konto Eksploracyjne TSB to jedyny rachunek bieżący na rynku, który pozwala na faktyczne osiągnięcie zysku, jeśli chodzi o opłaty.

Chociaż miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 6 EUR, cała Twoja codzienna bankowość jest bezpłatna, a także otrzymasz 10 centów z powrotem za każdym razem, gdy użyjesz karty debetowej, aby zapłacić za coś w sklepie lub w Internecie. Możesz zarobić do 5 miesięcznie tylko dzięki tej funkcji, co oznacza, że ​​możesz co miesiąc zrekompensować większość opłaty za utrzymanie.

Dodatkowo, jeśli jesteś klientem SSE Airtricity lub Sky, możesz otrzymać do 5% zwrotu gotówki z rachunków, płacąc za pomocą polecenia zapłaty z konta, co oznacza, że ​​możesz zarobić jeszcze więcej. A jeśli masz kredyt hipoteczny ze stałym TSB i spłacasz go ze swojego konta Explore, otrzymasz zwrot w wysokości 2% z miesięcznych spłat kredytu hipotecznego do 2027 roku.

Podobnie jak AIB i BOI, bank ma również własny program nagród o nazwie GoREWARDS.

Jeśli to wszystko brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, może tak być, ponieważ Permanent TSB nadal nie oferuje Apple Pay ani Google Pay, podczas gdy w jego aplikacji brakuje nieco podstawowych funkcji, takich jak logowanie odciskiem palca.

Ulster BankUlster Bank pobiera miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 2 .

Oprócz opłaty za obsługę pobierana jest opłata w wysokości 0,35 EUR za wypłaty z bankomatów i 0,20 EUR za większość innych codziennych transakcji, takich jak chip i pin, wpłaty samoobsługowe, transakcje online oraz za wszelkie przedstawione polecenia zapłaty lub zlecenia stałe. na koncie. Transakcje zbliżeniowe również kosztują 1 cent, co sprawia, że ​​Ulster Bank jest jedynym dostawcą, który pobiera za nie indywidualne opłaty.

Jednak codziennych opłat można uniknąć, jeśli przez cały czas trzymasz 3000 EUR na koncie, ale nie możesz uniknąć miesięcznej opłaty za utrzymanie w wysokości 2 EUR.

Porównanie głównych dostawców rachunków bieżących w Irlandii AIB

Post

BOI

CU

EBS

KBC

N26 /

Revolut

PTSB

Ulster Bank

Opłaty za utrzymanie (rocznie)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy