Twój 401 (k): Jaki jest idealny wkład?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Możesz zostawić darmowe pieniądze na stole

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINBez względu na Twój wiek prawdopodobnie masz wiele pytań i obaw dotyczących oszczędzania na emeryturę. Jak na tym zaoszczędzić, jakie opcje są dostępne i – co najważniejsze – ile pieniędzy należy wyłożyć?

  Jednym z najczęstszych sposobów rozpoczęcia oszczędzania na emeryturę jest sponsorowany przez pracodawcę plan 401 (k). Wiele firm je oferuje, a dla wielu pracowników jest to jedyne konto oszczędności emerytalnych. Ale przy tak wielu opcjach, nieznanych terminach, zastrzeżeniach i zasadach 401 (k) może być zagadkowe nawet dla oszczędzających finansowo osób.

  Kluczowe wnioski
 • Praktyczna zasada dotycząca oszczędzania na emeryturę to na początek 10% wynagrodzenia brutto.
 • Jeśli Twoja firma oferuje odpowiedni wkład, upewnij się, że otrzymujesz wszystko.Jeśli masz 50 lat lub więcej, możesz wpłacić nadrobienie zaległości.Limity wkładu

  Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że Internal Revenue Service (IRS) ustala roczne limity składek. Fakultatywny limit odroczenia (składki) dla pracowników, którzy uczestniczą w 401 (k) (lub 403 (b), większości 457 planach i rządowym planie oszczędności oszczędnościowych) wynosi 19,500 USD na rok podatkowy 2020, w porównaniu z 19000 USD w 2019 .  

  Istnieje dodatkowa opłata dla pracowników w wieku 50 lat i starszych, którzy uczestniczą w którymkolwiek z tych planów. Pozwala na dodatkowy wkład w wysokości 6500 USD w 2020 r. I 6000 USD w 2019 r.  

  Nie zapomnij o meczu

  Oczywiście odpowiedź każdej osoby na to pytanie zależy od indywidualnych celów emerytalnych, istniejących zasobów, stylu życia i decyzji rodzinnych, ale powszechną zasadą jest odłożenie na początek przynajmniej 10% swoich zarobków brutto.

  W każdym razie, jeśli Twoja firma oferuje wpłatę równą 401 (k), powinieneś wpłacić co najmniej tyle, aby uzyskać maksymalną kwotę. Typowym dopasowaniem może być 3% wynagrodzenia lub 50% pierwszych 6% składki pracownika.

  To darmowe pieniądze, więc sprawdź, czy Twój plan jest zgodny i wnieś przynajmniej tyle, aby uzyskać wszystko. Zawsze możesz później zwiększyć lub zmniejszyć swój wkład.

  „Nie ma idealnego wkładu w plan 401 (k), chyba że istnieje odpowiednik firmy. Zawsze powinieneś w pełni korzystać z dopasowania firmy, ponieważ są to zasadniczo darmowe pieniądze, które firma ci daje – zauważa Arie Korving, doradca finansowy z Koving & Company w Suffolk, Va.

  Wiele planów wymaga odroczenia w wysokości 6%, aby uzyskać pełne dopasowanie, a wielu oszczędzających się na tym kończy. To może wystarczyć tym, którzy oczekują innych zasobów, ale dla większości prawdopodobnie nie będzie.

  Jeśli zaczniesz wystarczająco wcześnie, biorąc pod uwagę czas, w którym twoje pieniądze muszą rosnąć, 10% może dać bardzo ładne jajko gniazdowe, zwłaszcza gdy twoja pensja rośnie w czasie.

  Uwaga, osoby starsze oszczędzające

  Jeśli zaczniesz oszczędzać w późniejszym życiu, zwłaszcza gdy masz 50 lat, być może będziesz musiał zwiększyć kwotę swojego wkładu, aby nadrobić stracony czas.

  Na szczęście osoby oszczędzające późno są na ogół w latach największego zarabiania. Od 50 roku życia mają większe możliwości. Jak wspomniano powyżej, limit składek wyrównawczych w 2019 r. Wynosi 6000 USD dla osób w wieku 50 lat lub starszych w dowolnym dniu tego roku kalendarzowego.

  Na przykład, jeśli ukończysz 50 lat przed 31 grudnia 2019 r., Możesz wpłacić dodatkowe 6000 USD powyżej limitu składki 401 (k) 19000 USD na cały rok, łącznie 25000 USD.

  „Jeśli chodzi o„ idealny wkład, zależy to od wielu zmiennych – mówi Dave Rowan, doradca finansowy w Rowan Financial w Bethlehem, Pa. „Być może największy jest Twój wiek. Jeśli zaczynasz oszczędzać w wieku 20 lat, 10% zazwyczaj wystarcza, aby sfinansować przyzwoitą emeryturę. Jeśli jednak masz 50 lat i dopiero zaczynasz, prawdopodobnie będziesz musiał zaoszczędzić więcej .

  Kwota, którą dopasowuje Twój pracodawca, nie wlicza się do Twojej maksymalnej rocznej składki.

  Im więcej tym lepiej

  Istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, rozważając idealną kwotę na emeryturę. Czy jest Pan żonaty? Czy twój współmałżonek jest zatrudniony? Ile możesz oczekiwać od świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych?

  Wiek emerytalny wymaga pewnego komfortu, ale to też jest inne dla każdego. Spędzisz czas w domu, pracując w ogrodzie, wyjeżdżając za granicę, rozpoczynając nowy biznes lub jeżdżąc na motocyklu w terenie?

  A potem są niewiadome. Najważniejsze z nich jest pytanie: czy problemy zdrowotne doprowadzą do dużych, nieoczekiwanych rachunków?

  Jednak niezależnie od wieku i oczekiwań większość doradców finansowych zgadza się, że od 10% do 20% Twojego wynagrodzenia to dobra kwota na opłacenie funduszu emerytalnego.

  Dla tych, którzy chcą pójść jeszcze dalej, istnieje kilka opcji, takich jak tradycyjne IRA i Roth IRA. (Limit wpłat na IRA za lata podatkowe 2019 i 2020 wynosi 6000 USD, z dopłatą 1000 USD dla osób powyżej 50. roku życia). 

  „Idealna stawka składki na emeryturę zależy od kilku różnych czynników, mówi Mark Hebner z Index Fund Advisors w Irvine w Kalifornii, „ale dobry optymalny punkt to 10–15% – więcej niż 15%, jeśli możesz zrób to. Minimalne minimum to 10%.

  „Jeśli możesz, powinieneś zbliżyć się do 20% składki na plan emerytalny i zachować tę kwotę wraz ze wzrostem pensji – sugeruje Nickolas Strain, doradca finansowy Halbert Hargrove z Long Beach w Kalifornii. Dodaje:

  Większość badań dotyczących planowania finansowego sugeruje, że idealny procent składki do odłożenia na emeryturę wynosi od 15% do 20% dochodu brutto. Te składki mogą zostać wniesione do planu 401 (k), dopasowania 401 (k) otrzymanego od pracodawcy, IRA, Roth IRA i / lub kont podlegających opodatkowaniu. Wraz ze wzrostem dochodów ważne jest, aby nadal oszczędzać od 15% do 20% z nich, abyś mógł inwestować fundusze i zwiększać swoje inwestycje, aż będziesz musiał zacząć otrzymywać wypłaty na emeryturze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy